IE9 już nie wymaga Service Packa do Windows 7

Jeszcze 24 września, opierając się na informacjach podawanych przez TechNet, pisaliśmy, że finalna wersji przeglądarki Internet Explorer 9 przed użyciem w Windows 7, będzie wymagać zainstalowania dodatek Service Pack dla tego systemu. Microsoft tymczasem najwyraźniej zmienił zdanie.

Zaktualizowana witryna TechNetu poświęcona przeglądarce internetowej informuje teraz, że IE9 będzie działał w Windows 7 niezależnie od tego, czy w systemie będzie obecny pakiet łat i uaktualnień. Są to informacje zupełnie inne, niż te, jakie widniały w TechNecie jeszcze kilka dni temu.

Producent oprogramowania utrzymuje jednak, że żadna zmiana w planach dotyczących wydania IE9 nie zaszła. Modyfikacje treści witryny TechNet to po prostu forma sprecyzowania wymagań przeglądarki. IE9 będzie bowiem wymagał doinstalowania określonych "dodatkowych komponentów dla systemu operacyjnego [Windows 7]". W "siódemce" z Service Packiem 1 te komponenty będą już obecne, więc ich ponowna instalacja nie będzie konieczna.

Internet Explorer 9 beta miał swoją premierę 15 września br. Microsoft przekonuje użytkowników sceptycznie nastawionych do przeglądarki - a takich nie brakuje - aby dali programowi szansę i wypróbowali go. Trzeba przyznać, że w testach wydajności aplikacja prezentuje się przyzwoicie, w niektórych benchmarkach wygrywając z najpoważniejszymi konkurentami.