IEM 2022 po dwóch latach z udziałem publiczności. Znamy datę

W przyszłym roku w Intel Extreme Masters w końcu będzie mogła wziąć udział publika.

fot. IzakTV

Intel Extreme Masters odbędzie się w katowickim Spodku w dniach 25-27 lutego 2022 roku. Nareszcie entuzjaści e-sportu będą mogli zasiąść na widowni, wspólnie podziwiać zmagania graczy i kibicować ulubionym drużynom.

W 2020 roku niestety w ostatniej chwili, zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego, kibice nie mogli wejść na teren katowickiego Spodka. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja odbędzie się bez żadnych problemów. Pula nagród podczas IEM wyniesie ponad 1 milion dolarów.

Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się w ramach większego wydarzenia, 2022 ESL Pro Tour CD:GO.

Nowa, planowana na rok 2022 struktura ESL Pro Tour przynosi ze sobą największe zmiany od czasu jej pierwotnej formy powstałej w 2019 roku. Wszyscy zwycięzcy turniejów na poziomie EPT Challenger od teraz dołączą do ESL Pro League, która stanie się domem dla wszystkich drużyn z poziomu Challenger na przestrzeni całego ekosystemu. Turniej zostanie rozbudowany aby móc pomieścić w sobie nową strukturę dla sezonów 15. i 16. Podsumowanie cyklu nastąpi w trakcie dwóch corocznych turniejów EPT Championships. Jego celem jest ukoronowanie czempionów, którzy wyniosą w górę trofea w następstwie po takich drużynach, jak Gambit Esports i Natus Vincere.

Organizatorzy planują ponad 200 godzin transmisji. W łącznej puli nagród znajdzie się ponad 5 milionów dolarów.

Zobacz także: Age of Empires 4 - beta testy już w ten weekend