IFA 2018 - Lenovo Yoga Book C930

Lenovo Yoga Book C930 to laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink, który został zaprezentowany światu na targach IFA 2018. Jest to następca Yoga Booka z 2016 r.

Nowy, konwertowalny laptop „2 w 1” Yoga Book C930 z Windows 10 ma umożliwić swobodę korzystania z komputera w różnych miejscach i zastosowaniach. Urządzenie ma zaledwie 4 mm grubości w najcieńszym miejscu po otwarciu i 9,9 mm po zamknięciu, a waży 775 g. Wyposażone jest w procesor Intel Core 7. generacji — jeden z najwydajniejszych CPU dostępnych w laptopach bez wentylatora, który nie generuje szumu termicznego. Yoga Book to pierwszy na świecie laptop z dwoma wyświetlaczami i technologią E Ink1 — ekran QHD 2K IPS o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,8 cala współpracuje z wyświetlaczem E Ink, który działa jako notatnik, szkicownik, czytnik e-booków i samoucząca się klawiatura.

Yoga Book C930 jest też niezwykle elastyczna. Zawias otwierany w zakresie 360° umożliwia bezproblemowy wybór spośród pięciu trybów pracy: pisania, tworzenia, czytania, przeglądania i oglądania. Dzięki temu można oglądać seriale, tworzyć lub pracować na laptopie praktycznie w dowolnym miejscu i sytuacji. Działa do 10 godzin na baterii. Jest wyposażony we dwa głośniki i technologię kinowego audio Dolby Atmos, która ma na celu otaczać użytkownika wysokiej jakości dźwiękiem podczas słuchania muzyki i oglądania filmów.

Lenovo przy okazji premiery podzieliło się z użytkownikami wywiadem z Edwarda Huangiem, inżynierem z zespołu twórców Yoga Booka C930, Miał on na celu wyjaśnienie wizji i sposobu pracy konstruktorów nad tym modelem. Huang powiedział między innymi:

Z naszych badań wynika, że tablety lepiej sprawdzają się w pracy wielozadaniowej i wieloekranowej, podczas gdy komputery świetnie nadają się do dużo dłuższych, nieprzerwanych sesji wymagających intensywnego skupienia — na przykład pisania dłuższych tekstów, edycji wideo czy też nałogowego oglądania seriali. Okazało się, że nasi użytkownicy muszą być jeszcze bardziej produktywni, ale zmieniające się style życia i pracy nie wymagają już przywiązania do biurek i komputerów stacjonarnych. W związku z tym musieliśmy opracować urządzenie osobiste, które umożliwiłoby użytkownikom w pełni kreatywną i produktywną pracę w dowolnym miejscu i chwili — na przykład w restauracji czy przed salą wykładową. Yoga Book C930 dostosowuje się do tego nowego sposobu pracy umysłowej i twórczej.

IFA 2018 - Lenovo Yoga Book C930

Wyświetlacz E Ink Yoga Booka C930 jest antyodblaskowy i przypomina papier. Zaprojektowany został tak, aby można go było trzymać jedną ręką, a użytkownicy mogą na nim czytać, wyróżniać tekst i robić notatki jak na cyfrowym papierze. Wyświetlacz E Ink zmienia laptop w czytnik e booków do przeglądania długich raportów, artykułów naukowych i innych długich tekstów, który w mniejszym stopniu nadweręża wzrok i oszczędza więcej energii (po wyłączeniu wyświetlacza LCD).

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core - w zależności od wariantu będzie to model i5-7Y54 lub m3-7Y30. Do wykorzystania ma 4GB RAM. Za efekty graficzne odpowiada zintegrowany układ Intel HD Graphics 615, a na dane użytkownika przewidziano 256GB (niektóre warianty maja mniej). Yoga Booka C930 obsługuje karty pamięci do 512GB. Nie zabrało w nim modułu Bluetooth 4.2 oraz karty Wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac.

W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu Yoga Book C930 będzie dostępny w cenie od 999 euro (z VAT) od września 2018 r. w witrynie www.lenovo.com i w wybranych sklepach.