IFA 2019 - Dynabook nowe laptopy od Sharpa

Sharp przejął Dynabook i będzie sprzedawać w Europie laptopy.

Rok 2018 był dla Sharp'a szczególnie ważny. Właśnie wtedy zakupiono Toshiba Consumer PC czyli część firmy Toshiba odpowiedzialną za produkcję komputerów. Dynabook to z kolei marka popularna na rynku japońskim. Tę firmę również zakupiono.

Wszystkie elementy układanki połączono w całość tworząc Dynabook. Rebranding Toshiby na Dynabook w segmencie komputerów rozpoczął się w kwietniu 2019 roku.

Sharp zakupił Toshiba Consumer PC, ponieważ firma ta ma ogromne doświadczenie w projektowaniu, produkowaniu oraz sprzedawaniu laptopów. Komputery Toshiby są na rynku od 1985 roku.

Na targach IFA 2019 w Berlinie podczas konferencji zorganizowanej przez Sharp'a oraz Dynabook zaprezentowano nowy laptop Tecra X50-F. Wyróżnia się on sporym 15 calowym wyświetlaczem Full HD umieszczonym w obudowie o wadze zaledwie 1,36 kg. To zaledwie 120 gram więcej od najnowszego MacBook'a Air i praktycznie tyle samo ile waży podstawowa konfiguracja MacBook'a Pro. Urządzenie wyposażono w wydajną baterię pozwalającą na nawet 17 godzin ciągłej pracy.

IFA 2019 - Dynabook nowe laptopy od Sharpa

Laptop Tecra X50-F dedykowany jest do odbiorców biznesowych więc nie zabrakło spełnienia warunków niezbędnych do uzyskania certyfikatu MIL-STD-810G. Część użytkowników ucieszy obecność TrackPoint'a, który jest coraz rzadszym widokiem.

W środku procesory Intel Whiskey Lake. Zasilanie za pomocą USB Typu C.

IFA 2019 - Dynabook nowe laptopy od Sharpa

Zaprezentowano również inne modele takie, jak Portege A30-E, Portege X30-F, Portege X20-W, Tecra A50-EC oraz Tecra X40-F.

Co ciekawe modele Tecra A50-EC mogą być wyposażone w procesory siódmej generacji. Niestety zabrakło laptopów z najnowszymi układami dziesiątej generacji

IFA 2019 - Dynabook nowe laptopy od Sharpa

Na koniec zaprezentowano również koncepcyjny komputer All-in-One z wyświetlaczem 8K, który może zadebiutować w 2021 roku.