IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

W tym roku Harman skupia się na przenośnych głośnikach Bluetooth oraz soundbarach.


Harman Kardon jest znanym producentem sprzętu audio do domów oraz samochodów. Nie powinno więc dziwić, że w tym roku na konferencji prasowej organizowanej w czasie trwania IFA 2019 zobaczyliśmy nowe produkty z segmentu Audio. Harman Kardon jest właścicielem firmy JBL. To właśnie logo JBL znajduje się na nowych produktach.

JBL Flip 5 Ocean && Forest

Pierwszym produktem, który zaprezentowano jest nowa wersja popularnego przenośnego głośnika Bluetooth Flip 5. Wersja Ocean && Forest to specjalna edycja ekologiczna, w której obudowa w 90 procentach wykonana jest z przetworzonego plastiku pochodzącego z recyklingu.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

Gama modelowa głośników przenośnych

W chwili obecnej JBL ma potężną gamę produktową przenośnych głośników Bluetooth. Znajdują się w niej zarówno małe głośniki takie, jak Go 2 czy Clip 3. Nie brakuje nieco większych Flip 5 i Charge 4. Największe urządzenia to Xtreme 2 oraz Boombox.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

Nowe soundbary JBL

JBL zaprezentowało również trzy nowe modele sounbarów. Producent podkreśla, że jego urządzenia cechują się najlepszą jakością dźwięku w swojej klasie, wykonaniem z prawdziwych materiałów premium oraz dostosowaniem do potrzeb użytkowników.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

Przedstawiciele firmy pokazali również, w jaki sposób uzyskują efekt dźwięku przestrzennego w swoich urządzeniach. JBL umieszcza dedykowane głośniki na bokach urządzenia, aby uzyskać efekt surround.

Nowe modele soundbarów to BAR 2.0 All-In-One, Bar 2.1 charakteryzujący się głębokim basem oraz Bar 5.1 Surround. Ostatni model posiada obsługę AirPlay, wbudowanego Chromecasta oraz obsługę funkcji MultiBeam.

Słuchawki

JBL chwali się również że jest najszybciej rozwijającym się producentem słuchawek na świecie. Firma ma 10 procentowy udział w światowym rynku i sprzedała 85 milionów słuchawek.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

Firma podzieliła swoje produkty na dwie kategorie. Przeznaczone dla osób uprawiających sport, czyli słuchawki dla aktywnych oraz modele lifestylowe.

W skład serii dedykowanej osobom uprawiającym sport wchodza słuchawki Endurance Peak, nowe Reflect Flow oraz UA Flash opracowane we współpracy z Under Armour.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

Do słuchawek lifestylowych zaliczają się Tune 120TWS oraz nowe Live 300TWS.

Inteligentne głośniki

Kolejnymi nowościami są inteligentne głośniki. Pokazano dwa urządzenia.

IFA 2019 - Harman Kardon i JBL

JBL LINK MUSIC to głośnik z wbudowanym Wi-Fi i obsługą asystenta głosowego od Google. JBL LINK PORTABLE to model, który pozwala również na przenoszenie.