IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

Sonos prezentuje dziś swój pierwszy przenośny głośnik – Sonos Move. Move to początek nowego etapu dla firmy, w którym wszystkie zalety platformy Sonos dostępne są także poza domem. Oprócz Move do oferty Sonosa dołączają głośnik One SL oraz komponent Port.


Sonos Move

Za sprawą inteligentnego systemu dostosowującego, brzmienie do akustyki otoczenia, głębokiego basu i szerokiego profilu dźwięku, Move stawia wysoko poprzeczkę w kategorii przenośnych głośników. Nadaje się do słuchania w domu oraz zapewnia mocny dźwięk w plenerze, łącząc zalety dwóch inteligentnych głośników w jednym. Dzięki dobremu bezprzewodowemu zasięgowi, Move stanowi pełnoprawny element systemu Sonos nawet w najodleglejszych zakątkach domowego ogrodu. Jest to pierwszy produkt Sonos wykorzystujący strumieniowanie dźwięku przez Bluetooth. Pozwala to wygodnie odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z telefonu lub tabletu, będąc z dala od domu. Uniwersalny charakter Move nie został uzyskany kosztem jakości dźwięku. Aby zapewnić jeszcze lepsze doznania dźwiękowe niezależnie od miejsca, Sonos rozwinął swoją autorską technologię Trueplay. Dzięki niej ustawienia dźwięku zostaną automatycznie dostosowane do akustyki otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

Move to głośnik o smukłej, owalnej obudowie w kolorze stonowanej czerni. Dbając, by produkty służyły użytkownikom przez lata, Sonos stworzył nowy standard kontroli jakości.Wytrzymała obudowa Move o stopniu ochrony IP56 sprawia, że głośnikowi niestraszne są upadki, uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury. By zapewnić całodzienną pracy, akumulator Move umożliwia nawet dziesięć godzin nieprzerwanego odtwarzania na jednym ładowaniu. Stawiając Move w domu na dołączonej bazie ładującej, można łatwo naładować urządzenie i być pewnym, że będzie zawsze gotowe do działania. Move przełącza się w tryb oczekiwania automatycznie gdy nie jest używany lub po dotknięciu przycisku zasilania. Głośnik zachowuje energię w tym trybie przez nawet pięć dni.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

Sonos to pierwsza firma, której produkty współpracują z dwoma głównymi asystentami głosowymi. Podobnie jak inne produkty Sonos obsługiwane głosem, Move zapewnia wbudowane wsparcie dla Asystenta Google i Amazon Alexa. Po połączeniu z siecią Wi-Fi można bez angażowania rąk odtwarzać muzykę, sprawdzać wiadomości, uzyskiwać odpowiedzi na pytania i nie tylko. Move jest częścią platformy Sonos, która na pierwszym miejscu stawia możliwość wyboru. Jej użytkownicy mogą korzystać z ponad stu serwisów streamingowych— słuchać muzyki, audiobooków, podcastów i nie tylko— a także sterować nimi za pomocą aplikacji Sonos, AirPlay 2 lub bezpośrednio z aplikacji serwisów muzycznych.

Move jest już dostępny w przedsprzedaży na sonos.com. Od 24 września produkt będzie szeroko dostępny u partnerów i sprzedawców detalicznych. Cena Sonos Move to 1699 PLN.

Sonos One SL

Sonos One SL to produkt, którym firma podkreślaswoje zaangażowanie w wolność wyboru użytkowników. One SL jest inteligentnym głośnikiem bez zintegrowanej obsługi asystentów głosowych.Urządzenie zapewnia równie bogaty i wypełniający przestrzeń dźwięk, jak Sonos One, od którego różni się brakiem wbudowanego mikrofonu. One SL pozostaje pełnoprawnym elementem platformy dźwiękowej Sonos, która umożliwia słuchanie z ponad stu serwisów streamingowych i sterowanie nimi za pomocą aplikacji Sonos, funkcji Apple AirPlay 2, aplikacji serwisów muzycznych i nie tylko.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

One SL to kompaktowy głośnik dostępny w kolorze czarnym i białym. Pasuje do każdej przestrzeni i wypełni dźwiękiem dowolne pomieszczenie w domu. Głośnik jest wyposażony w dwa, specjalnie dostrojone, wzmacniacze impulsowe i autorską technologię Trueplay, która optymalizuje ustawienia dźwięku do akustyki danego pomieszczenia. Sparowanie urządzenia z Sonos One lub drugim One SL w tym samym pomieszczeniu, pozwoli osiągnąć stereofoniczne i bardziej szczegółowe brzmienie. Można też wykorzystać parę jako tylne głośniki przestrzenne kina domowego z modelami Playbar, Playbase lub Beam.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

One SL zastąpi model Play:1 i będzie globalnie dostępny od 12 września w cenie 869 PLN.

Sonos Port

Z dowolnego źródła do dowolnego głośnika – Port zapewnia możliwość strumieniowego przesyłania treści z platformy Sonos do wybranego systemu stereo lub odbiornika. Port to następca modelu Connect. Urządzenie dostarcza bogatszy dźwięk i rozszerza platformę dźwiękową Sonos, włączając w nią tradycyjny domowy sprzęt audio.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

Stworzony z myślą o profesjonalnych instalatorach, Sonos Port cechuje się uniwersalnym wzornictwem i czarnym, matowym wykończeniem. Łatwo zmieści się na półce lub stojaku AV. Zoptymalizowany pod kątem jakości dźwięku i łatwości użytkowania Port został wyposażony w usprawniony konwerter cyfrowo-analogowy i moduł 12V, który automatycznie włącza wzmacniacz po otrzymaniu sygnału z aplikacji Sonos. Port można szybko zintegrować z systemem inteligentnego domu. Po nawiązaniu bezprzewodowego połączenia z inteligentnymi urządzeniami można odtwarzać treści audio za pomocą AirPlay 2 czy też poleceń głosowych za pośrednictwem Amazon Alexa lub Asystenta Google.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni

Port pozwala na strumieniowanie muzyki, podcastów, audiobooków i radia internetowego do sprzętu audio ze wzmacniaczem. Wejście liniowe umożliwia przesyłanie dźwięku z płyt winylowych, płyt CD i zapisanych plików audio na głośniki Sonos i słuchanie ich w większej liczbie pomieszczeń. Ograniczona liczba urządzeń Port będzie dostępna w sprzedaży od 12 września. Od stycznia 2020 r. Port będzie szeroko dostępny na całym świecie w cenie 1899 PLN.

IFA 2019: Sonos przedstawia Move – jeden z trzech nowych produktów tej jesieni