IFA: smartfony z dużymi ekranami. Czy to strzał w kolano?

Na rynku zagoszczą wkrótce smartfony wyposażone w wyświetlacze o przekątnej przekraczającej nawet 5 cali. Czy jednak tego typu rozwiązanie jest użyteczne?

Na zakończonych targach IFA wśród wielu nowości pojawiły się również smartfony wyposażone w ogromne ekrany, czego dobitnym przykładem jest Samsung Galaxy Note. Czy jednak tak wieka przestrzeń robocza to dobre rozwiązanie? Przecież nierozerwalnie łączy się ona z kilkoma aspektami, które mają negatywny wpływ na funkcjonalność smartfona.

Mowa tutaj przede wszystkim o większym zużyciu energii oraz oczywiście większej wielkości samych smartfonów, które przez to tracą nieco na swoich walorach użytkowych. I nie chodzi tutaj o możliwości w zakresie multimediów, czy też przeglądania Internetu, które naturalnie mogą jedynie zyskać, ale o niewygodę użytkowania. Przecież tak wielkiego urządzenia nie będzie już można schować do kieszeni. Również przyłożenie go do ucha podczas rozmowy będzie raczej wywoływało uśmiech na twarzy otaczających nas osób. Ponadto co na to powiedzą obrońcy praw kobiet, których dłonie są zazwyczaj mniejsze od męskich?

Zobacz również:

  • Black Friday w Avans - najlepsze oferty, ogromne przeceny [26.11.2021]

Więcej na ten temat znajdziecie w artykule pt. "Smartfony z dużymi ekranami - hit czy niewypał?"