II Warsztaty Cyfrowej Kreacji

W dniach 3-4 czerwca b.r. w salach Centrum Kongresowego hotelu GROMADA w Warszawie odbędzie się po raz drugi w Polsce impreza z cyklu "Creative workshops", organizowana przez firmę Apple.

Według organizatora, znana w Europie Zachodniej i Skandynawii impreza to przede wszystkim pokaz tego, co w dziedzinie multimediów, tworzenia filmów i wideo, grafiki i DTP, muzyki i cyfrowej fotografii najlepsze, najnowoczesniejsze i najwazniejsze.

W tym roku polska edycja Warsztatów Cyfrowej Kreacji po raz pierwszy trwać będzie aż dwa dni. W pierwszym dniu imprezy przeważac będzie tematyka związana z DTP, cyfrową fotografią oraz technologiami serwerowymi. Drugi dzień przeznaczony jest na tematy związane z cyfrowym wideo i audio oraz nowoczesnymi technologiami sieciowymi.

W trakcie trwania imprezy swoje produkty i technologie zaprezentują m.in.: Adobe, Audio Factory, Canon, Cortland, Eurocolor, Minolta, Quark,Sony, Panasonic. Prezentacjom towarzyszyć będą stoiska firmowe, na których będzie można osobiście wypróbować prezentowane rozwiązania: zmontować film, przygotować galerię zdjęć, własny plakat czy wyretuszować i wydrukowac na bardzo dobrych drukarkach zdjęcia.

Wsród prezentowanych rozwiazań znajdą się m.in. pierwszy laptop z siedemnastocalowym ekranem - PowerBook G4 firmy Apple, wyposażony w nagrywarkę DVD, interfejs Bluetooth, WiFi i czujniki natężenia światła zsynchronizowane ze światłowodowym podświetleniem klawiatury. Apple zaprezentuje też najnowsze programy do montażu filmów i tworzenia profesjonalnych produktów filmowych - Final Cut Pro 4, DVD Studio Pro 2, czy Shake.

Warunkiem wstępu na teren konferencyjno-targowy i uczestnictwa w Warsztatach jest osobista rejestracja przed 31 maja br. na stronie internetowejhttp://www.apple.com.pl/news/wck2003 (rejestracja jest bezpłatna, podobnie jak udział w samej imprezie).