II kwartał: sprzedało się 19,6 miliona komórek zasilanych Symbianem

Firma Symbian Limited opublikowała raport na temat wyników osiągniętych w drugim kwartale tego roku. Według niego, przez wspomniany okres na rynek trafiło blisko 20 milionów telefonów komórkowych korzystających z systemu Symbian.

Warto przypomnieć, że Symbian to nazwa systemu operacyjnego pod kontrolą którego pracują różne urządzenia przenośne. Jego producent - firma Symbian Limited (należy zauważyć, że pod koniec czerwca stała się ona własnością fińskiej Nokii) - opublikowała właśnie raport dotyczący wyników osiągniętych w drugim kwartale tego roku na rynku telefonów komórkowych. Zgodnie z nim, w tym okresie sprzedano 19,6 miliona komórek pracujących pod kontrolą Symbiana (na każdej firma zarobiła jednakże, w porównaniu do II kwartału 2007 r., o 21 % mniej) co oznacza 5-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim (wtedy swoich nabywców znalazło 18,7 milionów komórek).

W raporcie można znaleźć również informacje na temat 48-procentowego wzrostu liczby nowych modeli zasilanych Symbianem (porównano pierwsze połowy 2008 i 2007 r.) oraz 25-procentowego wzrostu (od lipca 2007 do 30 czerwca 2008 r.) liczby dostępnych komercyjnie aplikacji dla tego systemu operacyjnego.

Pełny raport można znaleźć na witrynie Symbian Limited.


Zobacz również