III kw.: Android miażdży konkurencję

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę Gartner wynika, że Android zainstalowany był w ponad połowie smartfonów sprzedanych w III kwartale.

Z najnowszego raportu firmy Gartner wynika, że mobilny system Google'a pozostawił daleko w tyle konkurencję. Pod jego kontrolą pracowało bowiem aż 52,5 procenta sprzedanych w III kwartale smartfonów. Co istotne, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego oznacza to ponad dwukrotny wzrost popularności tego systemu.

Raport przedstawia ponadto inne interesujące dane:

- udział smartfonów w sprzedaży wszystkich telefonów komórkowych wzrósł w porównaniu do poprzedniego kwartału o jeden punkt procentowy (do 26%)

- w III kw. sprzedano nieco ponad 440 milionów telefonów komórkowych (5,6-procentowy wzrost)

- największy udział w rynku telefonów komórkowych przypadł w udziale Nokii (23,9%; II kw. - 22,8%), która wyprzedziła Samsunga, LG, Apple i ZTE Corp.

- największą sprzedażą smartfonów mogą się pochwalić firmy Samsung (20,9%), Nokia (16%; II kw. 20,9%) i Apple (15%)

- warta wyróżnienia jest również firma RIM, która "zaliczyła" znaczący wzrost udziału w rynku smartfonów z poziomu 4,4% (II kw.) do 11% (III kw.).

W przypadku tej ostatniej informacji warto dodać, że o dziwo na swoim rodzimym rynku amerykańskim firma RIM zanotowała spadek udziału do 10%.