ILIAS, czyli CMS dla każdego

Jest wersja 3.8 znanego na całym świecie systemu CMS (ang. Content Management System - System Zarządzania Treścią) o nazwie ILIAS. Pojawiło się wiele nowych funkcji, w tym możliwość personalizowania wyglądu każdego konta.

ILIAS to system CMS przeznaczony do tworzenia internetowych kursów, bądź systemów pomagających w programie nauczania. Oprogramowanie jest w rzeczywistości zaawansowanym serwisem internetowym, który udostępnia oddzielne konta dla administratora i użytkowników. Projekt umożliwia wystawianie najróżniejszego typu kursów, arkuszy zadań, zawiadomień, dokumentacji, itp. z zachowaniem pełnej komunikacji między studentami, a administratorem. Służą do tego takie funkcje, jak wewnętrzna poczta, czat, czy forum. Każdy użytkownik ma swoje własne konto w którym może sprawdzać nowe wiadomości oraz terminy. Poprzez interfejs oprogramowania można również przesyłać własne projekty w ramach prac grupowych. Serwis jest niezastąpionym narzędziem w szkołach oraz w przypadku prowadzenia zdalnych kursów.

Pobierz ILIAS 3.8.1

Wydanie 3.8.x posiada pełne wsparcie dla protokołu LDAP i znaczników RSS. Dodano możliwość personalizowania wyglądu interfejsu poszczególnych kont oraz udoskonalono system pocztowy i forum. Wprowadzono również funkcję kopiowania całej zawartości kursu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.