IMAGINA 2000: show Tysiąclecia

W Paryżu i Monaco odbędzie się Imagina 2000 - festiwal nowych mediów organizowany przez francuski Institut National de l'Audiovisuel i Festival de Television z Monte Carlo.

Odbywająca się od 1981 r. Imagina, czyli "The forum for Digital Audiovisual Professionals" stała się miejscem spotkań i wymiany poglądów ponad 6000 profesjonalnych projektantów i dziennikarzy zajmujących się szeroko pojętą dziedziną cyfrowych mediów. Imagina 2000 ma skupić się na trzech tematach: perspektywy, które otwierają się w wyniku zespolenia telewizji z Internetem, 3D i interaktywność (kino, gry wideo, projektowanie stron WWW) oraz na kwestiach finansowania multimedialnych przedsięwzięć i zyskach osiąganych z produktów stworzonych przy użyciu najnowszych technologii multimedialnych.

Konferencjom i sympozjom będzie towarzyszyć wystawa (The Industrial Exibition), gdzie producenci oprogramowania, sprzętu, projektanci, graficy oraz wszyscy związani ze światem cyfrowego obrazu będą mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia.

Program Imagina 2000:

Monaco - konferencje, Innovation Village i konkurs Prix Pixel-Ina (31 stycznia-2 luty 2000 r.)

Paryż - Industrial Exhibition, warsztaty i konferencje (2-4 luty 2000 r.)

Więcej informacji: www.imagina.fr