IMAX VR - wirtualna rzeczywistość najwyższej jakości

IMAX VR to centra wirtualnej rzeczywistości. Firma IMAX pozyskała 50 milionów dolarów, które pozwolić mają na stworzenie 25 interaktywnych produkcji najwyższej jakości.

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wkracza do naszych domów. Wielbicieli tej technologii, którzy szukają wrażeń na najwyższym poziomie powinien zainteresować projekt IMAX VR, czyli centra wirtualnej rzeczywistości. Jak poinformowała właśnie firma IMAX, na realizację interaktywnych treści udało się pozyskać od inwestorów 50 milionów dolarów. Kwota ta ma wystarczyć na 25 produkcji VR, które mają powstać w ciągu najbliższych trzech lat. Będą one jednak przeznaczone nie tylko dla centrów VR, ale dla różnych platformach.

"Inicjatywa ta jest kluczowym krokiem w zapewnieniu, aby więcej treści wysokiej jakości trafiło na różne platformy, w tym do centrów IMAX VR" – powiedział Robert D. Lister, CBDO firmy.

Wśród wspomnianych inwestorów znalazły się takie firmy jak Acer i Creative Artist Agency. Początkowo centra IMAX VR pojawią się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Robert D. Lister zapowiedział jednak, że projekt jego firmy powinien pomóc w rozpowszechnieniu niezwykle wciągających treści wirtualnej rzeczywistości wśród publiczności na całym świecie.