INTERTELECOM 2012 - zapraszamy na targi

Zapraszamy na XXIII Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2012 - profesjonalne wydarzenie targowe, które w kompleksowy sposób prezentuje aktualną ofertę branży IT i ICT. Odbędą się one w Łodzi w terminie 17-19 kwietnia 2012 r. w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy al. Politechniki 2a.


Wystawcy i nowości

Udział w tegorocznych targach potwierdziły już czołowe firmy z Polski i zagranicy - Niemiec, Izraela i Czech. Wśród wystawców na targach pojawią się m.in. następujące marki: Orange, Orange Lab, Telekomunikacja Polska S.A., Technitel, TOYA Sp. z o.o., Sotronic, Fiberon, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, InterLab. Wśród tegorocznych nowości można wymienić Serce Zimy, prawdopodobnie pierwszą na świecie grę audio na urządzeniach mobilnych - produkt, opracowany przez PTK Centertel (Orange) oraz Reach 112 - numer alarmowy dla osób niepełnosprawnych wzbogacony o wideokonferencje i terminal tekstowy dla niesłyszących. Na stoisku operatora będzie też można zapoznać się między innymi z aplikacjami mobilnymi dla osób niewidomych i niedowidzących (Asystent NN). Podczas targów spółka TOYA - znana z unikalnego rozwiązania łączącego telewizję cyfrową z dostępem do treści internetowych pod nazwą Telewizja 3G (Telewizja Trzeciej Generacji) - zaprezentuje nowości oferty 3G wraz z platformą TV Everywhere.

Kolejną nowością jest system Mobility Solutions do wykorzystania w pociągach lub metrze izraelskiej firmy Radwin, który zapewnia transmisję obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, dostęp do Internetu, kontrolę wagonów, informacje o pasażerach i in. Z kolei firma Iptelekom zaprezentuje nowe telefony VoIP, które w tym roku wchodzą na polski rynek. Przykładowo, model telefonu D800 dysponuje 7-calowym dotykowym wyświetlaczem i współpracuje z systemem Android. Dzięki temu, oprócz funkcji rozmów wideo, urządzenie staje się prawdziwym kombajnem multimedialnym. Kolejną prezentowaną na targach nowością będzie Systemem Interaktywnej Prezentacji Reklam firmy Petrosoft.pl., który umożliwia bezpośrednie dotarcie do klientów z multimedialnymi informacjami. Grupa Technitel podczas targów przedstawi innowacyjną technologię budowy sieci szerokopasmowych w kanalizacji ściekowej i sanitarnej z zastosowaniem robota. FIRMA Adescom zaprezentuje centralę abonencką IP PBX, dzięki której klienci biznesowi otrzymają wiele nowych funkcjonalności niedostępnych do tej pory w tradycyjnych centralach. IP PBX jest zaawansowaną i nowoczesną centralą abonencką, która może obsługiwać od jednego do wielu setek numerów na jednym z interfejsów: IP, BRI, PRI lub analogowym. Oferuje ona bogate i nowoczesne funkcje, jak rozbudowany IVR, call-center, nagrywanie rozmów, taryfikację, F2M, F2W i wiele innych.

Zobacz również:

  • Rosja wyrzucona z Mobile World Congress (MWC)
  • CES 2023 - kiedy i gdzie oglądać najważniejsze konferencje?

Wydarzenia

Podczas tegorocznych targów Intertelecom poruszana będzie m.in. tematyka cyfryzacji, sieci inteligentnych, sieci szerokopasmowych i nowych technik mobilnych.

Cyfryzacja

"Cyfryzacja - różne formy wykorzystania technik przekazu sygnału telewizyjnego" to temat przewodni panelu, którego organizatorem jest Polska Izba Komunikacji Elektronicznej. Swój udział w panelu zapowiedzieli eksperci rynku telewizji kablowej i komunikacji elektronicznej. Moderatorem panelu będzie Jerzy Straszewski - Prezes PIKE.

Podczas targów będziemy mogli także uczestniczyć w Okrągłym Stole Satelitarnym firm zrzeszonych przy Polskiej Izbie Radiodyfuzji Cyfrowej. Uczestnicy przekonają, że nie należy bać się Internetu z satelity i wskażą obszary, w których satelitarny dostęp do sieci jest niezastąpiony. Głównymi problemami poruszanymi podczas panelu będzie aktualny stan projektu cyfryzacji. Prelegenci wskażą także unijne projekty, które mogą okazać się pomocne w finansowaniu usług satelitarnego dostępu do internetu i podpowiedzą, co zrobić żeby je racjonalnie wykorzystać.

Sieci

Na tegorocznych targach Intertelecom dużo miejsca będzie poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom sieci transmisji danych i ich praktycznemu wykorzystaniu w biznesie. Jeden z serii paneli dyskusyjnych nazwano "Inteligentne sieci i usługi - przyszłość Smart Grid w Polsce i na świecie". Dyskusję na temat inteligentnych sieci dostaw energii, które zapewniają obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności oraz zintegrowanie rozproszonych źródeł energii, w tym także energii odnawialnej, będzie moderował dr inż. Marek Trznadel z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Główne wątki poruszane podczas panelu to aktualny stan wdrożeń rozwiązań w Polsce i na świecie oraz problemy napotykane przy wdrażaniu inteligentnych usług. nie zabraknie części praktycznej. Eksperci zastanowią się czy sieci szerokopasmowe przyśpieszą proces wprowadzania rozwiązań Smard Grid i jak można racjonalnie wykorzystać do rozwoju tego obszaru planowane na lata 2012-2020 środki unijne. Prelegentami będą m.in: Marek Wąsowski, dyrektor Biura Konsorcjum Smart Power Grids - Polska, Krzysztof Baryłowski, Prezes Zarządu GridPocket Systems S.A. i Rafał Rodziewicz, Dyrektor Generalny Grupa Technitel.

Tematyka związana z megaustawą i inwestycjami ostatniej mili poruszana będzie podczas panelu z udziałem ekspertów UKE. Wśród omawianych tematów znajdą się: "Megaustawa i jej praktyczne zastosowanie" , "Inwestycje ostatniej mili - ocena wykonanych projektów", "Mapowanie infrastruktury".

Strefa IntertelecomLab

Po raz pierwszy podczas targów INTERTELECOM stworzona zostanie interaktywna strefa IntertelecomLab, w której wystawcy będą mogli w aktywny sposób prezentować urządzenia i technologie stosowane przy budowie sieci światłowodowych, pieczę nad nią sprawować będzie Technitel Polska. Podczas Targów poruszana będzie także tematyka Cloud Computingu i jego aspektów prawnych.

To tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych wydarzeń towarzyszących Targom Intertelecom. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.intertelecom.info.

Patronaty

INTERTELECOM 2012 - zapraszamy na targi