IOGEAR: Mysz zabijająca... bakterie!

Firma IOGEAR zaprezentowała nową bezprzewodową mysz laserową o oznaczeniu GME227RW6. Urządzenie z pewnością zainteresuje osoby bardzo dbające o higienę osobistą oraz instytucje ochrony zdrowia gdyż wyposażone zostało w specjalną powłokę mającą za zadanie... eliminowanie zarazków i wirusów!

Germ Free Wireless Laser Mouse (GME227RW6) to bezprzewodowa mysz laserowa wyposażona w sensor VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser) i charakteryzująca się rozdzielczością 1600 dpi. Komunikuje się ona z komputerem za pomocą odbiornika podłączanego do portu USB, mierzy 95 x 50 x 30 mm, jest zasilana przez dwie baterie typu AAA i działa w promieniu dwóch metrów od nadajnika.

IOGEAR: Mysz zabijająca... bakterie!

Germ Free Wireless Laser Mouse (GME227RW6)

Parametry nowej myszy nie są jednak najważniejsze - w tym przypadku najistotniejsze wydają się jej właściwości... bakteriobójcze. "Gryzoń" pokryty został bowiem specjalną powłoką, składającą się z dwutlenku tytanu (TiO2) i srebra (Ag). Dzięki temu, jak zapewnia producent, możliwe jest zneutralizowanie nawet 99% bakterii i wirusów znajdujących się na powierzchni myszy.

Urządzenie zostało objęte 3-letnim okresem gwarancyjnym.

Więcej informacji.