IPad 2 w Polsce - znamy ceny

Już o godzinie 17:00 do polskich sklepów trafi najnowszy tablet firmy Apple - iPad 2. Dostępny on będzie w 6 wersjach. Znamy już ceny, w jakich będzie sprzedawany.

IPada 2 będzie można kupić w salonach Media Markt oraz Saturn, sklepach iSpot a także u dystrybutorów Apple w Polsce - firmy Cortland.

Najtańsza wersja tabletu: iPad WI-FI 16 GB ma kosztować 2049 zł. Za iPada WI-FI o pojemności 32 GB zapłacimy 2469 zł. Za tablet o największej pojemności (64 GB), trzeba będzie zapłacić - 2899 zł.

Za modele, które posiadają transmisję danych w sieciach 3G, trzeba zapłacić znacznie więcej. Model iPad WI-FI 3G 16 GB kosztuje 2549 zł. Za pojemność 32 GB przyjdzie nam zapłacić 2979 zł. Najdroższa wersja posiadająca 3G oraz 64 GB pamięci to wydatek 3399 zł. Wszystkie modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej.

IPad 2 miał swoją amerykańską premierę na początku miesiąca. Niektóre sklepy oferowały już jakiś czas temu sprowadzenie iPada 2 wprost z USA. Przez pierwszy dzień iPad 2 zanotował rekordową sprzedaż.

Oprócz Polski, nowy tablet Apple'a ma swoją premierę w 25 innych krajach. Nie ma wśród nich Japonii, gdzie premiere przesunięto ze względu na tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi.

IPad 2 jest szybszy, lżejszy i cieńszy od swojego poprzednika. Posiada dwie kamery, iOS 4.3 z aplikacjami FaceTime i PhotoBooth, a także baterię wytrzymującą 10 godzin pracy.

Pierwszy iPad sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy.