IPod podstawowym wyposażeniem brytyjskiej marynarki

Kosztował 1,1 miliarda dolarów i jest najnowszym nabytkiem Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej. Długi na 150 metrów niszczyciel HMS Daring, oprócz najnowocześniejszego i najbardziej zaawansowanego technicznie uzbrojenia, posiada bardziej przyjazne ludziom oblicze. Kabiny wyposażone są miedzy innymi w stacje dokujące iPody.

Służba w Marynarce Wojennej prawie zawsze oznacza długie podróże z dala od domu i rodziny. Brytyjska i amerykańska flota stara się budować dla swoich marynarzy możliwie przestronne i wygodne kabiny tak, by utrzymać jak najwyższe morale i sprawność żołnierzy. Kabiny na HMS Daring, żartobliwie przezywane przez załogę pokojami hotelowymi, są wyposażone w dostęp do Internetu, odtwarzacze CD, pięciokanałowy system audio, a nawet stacje do podłączania i ładowania marynarskich iPodów.

HMS Daring jest pierwszym z sześciu niszczycieli typu 45 zamówionych przez Brytyjską Królewską Marynarkę Wojenną. Wyposażony jest w rakietowe pociski przeciwlotnicze, działo o wielkim zasięgu i wyjątkowo potężny radar, potrafi wspierać ogniem naziemnym oraz zapewnia krycie z powietrza dla oddziałów działających na lądzie. Oprócz dział i pocisków okręt jest wyposażony w osiem śmigłowców Lynx Mark 8, służących do wykrywania i niszczenia wrogich łodzi podwodnych.