IPv6 w PlayStation 2

Sony i Cisco opracowały oprogramowanie, które pozwoli na implementację w konsoli PlayStation 2 protokołu internetowego kolejnej generacji - IPv6.

Sony wraz z gigantem sieciowym Cisco wspólnie opracowały oprogramowanie, które pozwoli na implementację w konsoli PlayStation 2 protokołu internetowego kolejnej generacji - IPv6. W ten sposób konsola Sony stała się pierwszym elektronicznym urządzeniem domowym, które może korzystać zarówno z aktualnie obowiązującego protokołu IPv4, jak i przyszłego IPv6. Sieciowa aplikacja zostanie włączona w skład zestawu oprogramowania przeznaczonego dla programistów, tworzących produkty na platformę PlayStation 2.

Nowy protokół pozwoli użytkownikom na korzystanie z szerokopasmowego dostępu do Internetu, co - zdaniem przedstawicieli koncernu Sony - w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu popularności gier wieloosobowych i spowoduje, że klienci, dotychczas rezygnujący z zakupu konsoli z powodu mniejszych w stosunku do pecetów możliwości komunikacyjnych, łaskawszym okiem spojrzą na unowocześniony produkt.


Zobacz również