IRC dla każdego

Ostatnio zaprezentowany InspIRCd 1.1.5 to kolejne wydanie zaawansowanego narzędzia do zarządzania serwerem IRC. Oprócz standardowych aktualizacji niektórych modułów i naprawy błędów, wprowadzono wiele nowych funkcji i opcji, znacznie poszerzających zakres możliwości oprogramowania.

IRC dla każdego

InspIRCd

InspIRCd to napisana w C++ aplikacja dla systemów Linux, BSD i Windows, stworzona z myślą o zarządzaniu stabilnym, nowoczesnym i szybkim serwerem IRC. Liczne moduły programu dostarczają wiele zaawansowanych narzędzi dla administratora. Domyślnie InspIRCd był przeznaczony do współpracy z siecią chatspike irc, lecz twórcy postanowili nadać mu licencję GPL, aby każdy mógł skorzystać z ich pracy. Oprogramowanie nie jest bazowane na żadnych innych dystrybucjach tego typu. Położono duży nacisk na stabilność i szybkość pracy serwera, zachowując zarazem profesjonalny zestaw narzędzi.

Wersja 1.1.5 oprócz zoptymalizowania pracy aplikacji wprowadza całkowicie nowe moduły - m_jumpserver, pozwalający na przekierowanie użytkowników na inny serwer oraz m_seenicks, który ukazuje wszystkie zmiany w nazwach korzystających z usługi. Dodano możliwość podglądu szyfru SSL dla osób wykorzystujących połączenia OpenSSL lub GnuTSL. InspIRCd 1.1.5 zawiera wiele opcji ukrywania serwera oraz wsparcie dla dynamicznych adresów IP.

Pobierz plik

Pełna lista nowosci najnowszego wydania znajduje się na stronie domowej producenta.