IRIS - kamera telefoniczna

Firma Fonetechnology oficjalnie wprowadziła do swojej oferty bardzo ciekawą kamerę o nazwie IRIS, która przesyła rejestrowany obraz do telefonu GSM, wyposażonego w technologię GPRS. Zdaniem przedstawicieli producenta, urządzenie z pewnością wzbudzi zainteresowanie u osób pragnących np. zabezpieczyć dom podczas swojej nieobecności.

IRIS - kamera telefoniczna

IRIS - kamera GPRS

Nowa kamera IRIS (dysponująca wbudowaną kartą SIM GSM/GPRS) pozwala na przesyłanie na żywo obrazu wideo (w kolorze) bezpośrednio do naszego telefonu, który musi być kompatybilny z technologią GPRS. Producent uważa, że jest ona wprost idealna do prowadzenia monitoringu wybranych przez użytkownika miejsc w celu ich ochrony - możemy ją np. ustawić podczas naszej nieobecności w domu.

Kamera wyposażona została w tryb alarmu, w którym stale monitoruje otoczenie w poszukiwaniu ruchu. Gdy go wykryje, rozpoczyna przesyłanie nagrania wideo na specjalny serwer. Do użytkownika zostaje natychmiast wysłany SMS powiadamiający o zaistniałym zdarzeniu. Oczywiście ma on wówczas również możliwość podglądu rejestrowanego materiału. Ponadto kamera dysponuje specjalnym kodem PIN zabezpieczającym dostęp do niej.

Według przedstawiciela firmy, jeszcze w tym roku powstanie urządzenie w wersji 3G. Niestety cena nowej kamery nie została podana.