IRISPen II

IRISPen II to nowy skaner piórowy wyposażony w złącze USB, z którego jednocześnie pobiera prąd.

IRISPen II to nowy skaner piórowy wyposażony w złącze USB, z którego jednocześnie pobiera prąd.

W urządzeniu zainstalowano nowy system optyczny i nowa kamerę umożliwiającą skanowanie w skali szarości, a także nową elektronikę. Skaner dostarczany jest z zupełnie nowym oprogramowaniem, opartym na rdzeniu programu OCR ReadIRIS 6.0, oraz programem CardIRIS LE służącym do skanowania wizytówek.

IRISPen II
IRISPen II jest urządzeniem Plug and Play. Współpracuje z systemami Windows 95/98/ME i 2000 i z każdym edytorem tekstu pracującym w tych systemach. Proces skanowania jest bardzo prosty i polega na przeciągnięciu skanerem po wierszu tekstu dokumentu papierowego. Skanowany tekst jest rozpoznawany "w locie" i praktycznie w tej samej chwili pojawia się jako fragment tekstu w edytorze.

Skaner wykorzystuje nową technologię skanowania PCR-II (Pen Character Recognition), co znacznie zmniejsza liczbę błędów. Program współpracujący ze skanerem rozpoznaje nawet tekst o złej jakości (kopia faksowa, wydruk drukarki igłowej), barwny tekst umieszczony na kolorowym tle oraz tekst w inwersie. Możliwe jest także rozpoznawanie tekstu pisanego ręcznie (tzw. blokowego), jak i kodów kreskowych. Program skanera rozpoznaje 56 języków, w tym polski.