IRiver odświeża H10

Firma IRiver zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych wersji przenośnego odtwarzacza plików audio H10. Do tej pory urządzenie dostępne było tylko w jednej wersji, z dyskiem o pojemności 5 GB - teraz mają pojawić się odtwarzacze z dyskiem 1 GB i 20 GB. Producent liczy, iż staną się one poważną konkurencją dla iPoda firmy Apple.

Pierwszy, 5-gigabajtowy model H10 pojawił się w sprzedaży na początku tego roku - nowe odtwarzacze zostaną oficjalnie zaprezentowane na rozpoczynających się pojutrze targach CeBIT

"Potrzebujemy produktów, które będą alternatywą dla iPoda - myślę, że jego popularność wynika m.in. z tego, że nie ma on w tej chwili na rynku prawdziwych konkurentów. Zamierzamy to zmienić" - tłumaczą przedstawiciele IRiver.

H10 potrafi odtwarzać pliki MP3 oraz WMA (Windows Media Audio) - w tym również muzykę kupowaną w internetowych sklepach muzycznych. Wszystkie trzy wersje odtwarzacza mają kolorowy wyświetlacz LCD (na którym można również wyświetlać pliki graficzne), tuner FM oraz przeglądarkę plików e-book. Wbudowany timer umożliwia zaprogramowanie odtwarzacza tak, by np. o określonej godzinie rozpoczął nagrywanie wybranego programu radiowego.

Za model z dyskiem 5 GB w Polsce trzeba teraz zapłacić ok. 1,4 tys. zł (urządzenie od niedawna wyposażone jest również w polskie menu). Wiadomo już, że model z dyskiem 20 GB kosztował będzie 440 USD, zaś z dyskiem 1-gigabajtowym - 270 USD (podane ceny dotyczą rynku brytyjskiego). Nowe odtwarzacze mają pojawić się w sprzedaży w kwietniu.


Zobacz również