IS Defense: obroń Europę przed ISIS. Studio z Gliwic walczy z polityczną poprawnością

Wkrótce studio Destructive Creations wyda grę IS Defense. Broniąc Europy będziesz mógł zabijać bojowników ISIS tysiącami.

ISIS to skrót znany na całym świecie. Tzw Państwo Islamskie zagraża w ostatnim okresie w szczególności Europie. Wkrótce gracze będą mogli się zmierzyć w wirtualnej potyczce z jego bojownikami dzięki prawie gotowej (obecnie trwają finalne testy) już grze komputerowej IS Defense przygotowywanej przez gliwickie studio Destructive Creations.

"Chciałem zrobić taką grę, drażni mnie poddaństwo cechujące obecnie twórców rozmaitych form sztuki czy rozrywki. Raz: wszyscy boją się ruszyć tematu ISIS, a na pewno konkretnie w naszej branży. I to jest dokładnie to, co terroryści wszelkiej maści chcą osiągnąć - zastraszyć społeczeństwa, by uzyskać ich uległość. Druga rzecz, to strach twórców przed polityczną poprawnością i wszelkimi oskarżeniami o "rasizm", "islamofobię" i inne hasła rzucane dzisiaj ochoczo na lewo i prawo" - powiedział Jarosław Zieliński, pomysłodawca gry IS Defense.

IS Defense

W grze IS Defense tzw. Państwo Islamskie przeprowadza inwazję na Europę. Gracz broni jej wybrzeży będąc operatorem stanowisk CKM i rakietowego. Cel: zabicie jak największej liczby bojowników oraz zniszczenie jak największej liczby ich pojazdów.

Kiedy premiera?

Studio Destructive Creations poda datę wydania gry IS Defense "wkrótce". Jednocześnie zapowiedziało, że niedługo po jej premierze udostępni darmowy dodatek.