IX Edycja World Cyber Games Polska rozpoczęta. Finał w Chinach

Ruszyły polskie eliminacje do największej na świecie olimpiady sportów elektronicznych. Pierwsza faza rozgrywek odbywa się w Sieci i potrwa do końca sierpnia. Kilkuset zwycięzców fazy online spotka się oko w oko podczas Finału Polski w Warszawie. Najlepsi z nich pojadą na międzynarodowe finały do Chin.

W 2009 roku organizatorzy przewidzieli pięć dyscyplin, w których będą rywalizować zawodnicy: Trackmania Nations Forever (wyścigi typu arcade), FIFA09 (sport, piłka nożna), Counter Strike 1.6 (strzelanka), Warcraft III: The Frozen Throne (RTS) oraz Starcraft: Brood War (RTS). Wszystkie dyscypliny rozgrywane będą na platformie PC.

World Cyber Games to olimpiada e-sportowa o zasięgu globalnym. W 2008 roku, w niemieckiej Kolonii rywalizowało ze sobą 800 zawodników z 78 krajów, a pula nagród przekroczyła 3 miliony dolarów (!).

Organizatorzy WCG zapowiedzieli, że dokładają starań by zorganizować Finał Światowy WCG w Polsce. Przemysław Moraczewski, organizator WCG Polska, powiedział, że najwcześniej byłoby to możliwe w 2011 roku.

Tegoroczna edycja WCG jest dziewiątą w Polsce i dziesiątą na świecie. Sponsorem Światowym World Cyber Games jest Samsung Electronic. Partnerem Technologicznym World Cyber Games Polska w 2009 roku została Netia.

Więcej: Oficjalna strona WCG 2009


Zobacz również