Iain Sinclair: kamery Full HD i 3D wielkości karty kredytowej

Firma Iain Sinclair specjalizuje się w produkcji małych innowacyjnych przedmiotów. W pierwszym kwartale 2011 roku ma zamiar wypuścić na rynek dwie kompaktowe kamery niewiele większe od karty kredytowej. Jedna z nich to kamera Full HD o nazwie Poco Pro, a druga to kamera 3D Poco 3D.


Oba urządzenia wykonane są z trwałego i odpornego na zadrapania magnezu. Dodatkowo przykryte są panelami ze stali nierdzewnej o teksturze ułatwiającej uchwyt. Kamery przypominają trochę gadżety z filmów szpiegowskich. Ich rozmiar to 85,6x54x5 mm, a ważą przy tym 65 gramów.

Poco Pro - kieszonkowa kamera Full HD

Poco Pro kręci filmy Full HD 1080p przy 60 klatkach na sekundę i robi zdjęcia w rozdzielczości do 14,6 Mpix (4416x3312). Wyposażona jest w dotykowy 2,4-calowy wyświetlacz AMOLED. Kamera dysponuje funkcjami makro, autofokus oraz zoomem cyfrowym 10x. Posiada też dwie diody LED umożliwiające robienie zdjęć w ciemności. Ogniskowa obiektywu kamery to 5,56 mm.

Urządzenie ma procesor ARM o częstotliwości 533 MHz, a dane można przesyłać za pomocą micro USB, HDMI i WiFi. Dysponuje też złączem minijack kompatybilnym ze słuchawkami i głośnikami zewnętrznymi.

Poco Pro posiada też wbudowany głośnik Piezo Electric i 2 mikrofony. Ma 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o 32 GB dzięki kartom microSD.

Poco 3D - kieszonkowa kamera 3D

Poco 3D ma wiele wspólnych cech z pierwszym urządzeniem. Różni się jednak wyglądem zewnętrznym oraz kilkoma innymi cechami. Dzięki dwóm obiektywom o ogniskowej 3.85 mm kręci filmy i robi zdjęcia 3D. Rozdzielczość wykonanych zdjęć to 5 Mpix (2592x1936). Filmy natomiast kręci w tej samej rozdzielczości co Pomo Pro. Kamera 3D posiada 2,2-calowy dotykowy wyświetlacz TFT LCD.

Oba urządzenia kosztują 200 funtów, czyli około 310 dolarów. Obecnie można je zamówić za 100 funtów, ale cena ta będzie obowiązująca tylko, jeśli nie wejdą na rynek do września 2011.