Icewind Dale II PL - szybciej niż na zachodzie.

Icewind Dale II PL jest już w tłoczni. Po raz pierwszy w historii, premiera polskiej wersji gry odbędzie się wcześniej niż na zachodzie.

Firma Cd Projekt poinformowała, że Icewind Dale II PL trafiła dziś do tłoczni a premiera zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się 16 października br., czyli dwa dni wcześniej niż debiut wersji zachodniej.

Icewind Dale II PL, jest drugą odsłoną przygód z Doliny Lodowego Wichru, przygotowaną przez specjalistów z Black Isle Studio. Gra rozgrywa się świecie zapomnianych krain dobrze znanych fanom znakomitej sagi Baldur’s Gate.

Fabuła gry przenosi nas do Doliny Lodowego Wichru gdzie przez trzydzieści lat od wydarzeń z poprzedniej części gry obywatele Dziesięciu Miast cieszyli się trwającym w dolinie pokojem. Czas ten jednak miał dobiec końca. Nad Doliną Lodowego Wichru zawisło widmo zagłady. Wielka armia Goblinów i Orków zbiera się u wrót doliny aby zakończyć ludzką egzystencję. Jedynym ratunkiem dla wszystkich mieszkańców doliny jest grupa bohaterów, gotowych na wszystko aby ocalić ludzką cywilizację... Gracz wciela się w ich dowódcę.

Gra, oczywiście w polskiej wersji językowej, będzie sprzedawana wraz dodatkowa płytą zawierającą muzykę z pierwszej i drugiej części gry. Gracze z zachodniej Europy taką płytkę będą mieli tylko w zestawach kolekcjonerskich! Górą nasi. Całość kosztować będzie 99,90 zł.