Idea zabezpiecza samochody

PTK Centertel, operator sieci Idea, wprowadził na rynek kolejną usługę z serii m-commerce. We współpracy z firmą AutoGuard&Insurance z Grupy Zasada SA, Idea oferuje od początku grudnia satelitarny system zabezpieczania pojazdów, AutoGuard.

PTK Centertel, operator sieci telefonii komórkowej Idea, wprowadził na rynek kolejną usługę z serii m-commerce. We współpracy z firmą AutoGuard&Insurance z Grupy Zasada SA, Idea oferuje od początku grudnia satelitarny system zabezpieczania pojazdów, AutoGuard.

AutoGuard wykorzystuje 24 satelity Navstar, krążące wokół Ziemi po sześciu kołowych orbitach oraz naziemną sieć przekaźników GSM Idei. Do lokalizacji samochodu służą odrębne urządzenia (moduły), które można zamontować nawet w kilkudziesięciu miejscach w pojeździe. Każdorazowe naruszenie jednego z urządzeń w samochodzie, sygnalizuje za pośrednictwem SMS-a alarm w centrum operacyjnym, czynnym całą dobę. Każda sygnalizacja zawiera bardzo szczegółowe informacje, np.: rodzaj alarmu, pozycję pojazdu z dokładnością od 5-15 m oraz kierunek i prędkość jazdy.

Z usługi skorzystać mogą zarówno osoby indywidualne jak i firmy. Klientami AutoGuard mogą zostać osoby, którym w szczególności zależy na ochronie i monitoringu samochodów osobowych, ciężarowych i ładunków przed kradzieżą, kontroli pracy kierowców z możliwością rozliczania kosztów oraz zarządzania flotami pojazdów specjalnych.

Usługa występująca w trzech wariantach nie jest tania. Składa się na nią abonament w kwocie do 269 zł netto, urządzenie AutoGuard w cenie do 1999 zł netto, koszt montażu instalacji w aucie - ok. 600 zł netto oraz jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 130 zł netto.