Idealny przykład, jak nie powinien wyglądać smartfon - oto Galaxy A01

Koreańczycy zamierzają wprowadzić na rynek smartfona, którego specyfikacji nie powstydziłyby się konstrukcje sprzed dziesięć lat.

Samsung poza przygotowaniami do wydarzenia Galaxy Unpacked, podczas którego zaprezentowane zostaną flagowe urządzenia mobilne ma w zanadrzu jeszcze jeden produkt dedykowany zupełnie innemu odbiorcy. Mowa o najtańszym smartfonie w portfolio - modelu Galaxy A01 Core.

Samsung Galaxy A01 Core

Samsung Galaxy A01 Core

O smartfonie tym pisaliśmy już kilkukrotnie. Szczerze mówiąc za każdym razem liczyliśmy, że Samsung finalnie zrezygnuje z wprowadzenia do sprzedaży tego urządzenia. Niestety wszystko wskazuje na to, że Galaxy A01 Core ma się dobrze i niedługo zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Według przecieku z SamMobile najnowszy smartfon Galaxy A01 Core zaoferuje specyfikację techniczną, na jaką mogliśmy liczyć kupując budżetowego smartfona z Androidem dobre kilka lat temu. Smartfon wyróżniać się będzie obecnością słabego procesor MediaTek MT6739 wspomaganego przez zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej. Producent przewidział również 16 GB wbudowanej pamięci masowej. Ekran to skromny panel PLS TFT LCD o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości HD+. Nie zdecydowano się nawet na implementacje najtańszego panelu IPS LCD.

Urządzenie zaoferuje także pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 MP oraz 5 MP kamerkę do sejfie. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 10 w wersji Go Edition.

Samsung Galaxy A01 Core zostanie również wyposażony w wymienny akumulator o pojemności 3000 mAh. Urządzenie ładowane będzie za pośrednictwem MicroUSB.

Sprawdź, ile kosztuje Motorola Moto G8

Źródło: gizchina.com