Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Szukasz przewiewnej obudowy i mocnego zasilacza do komputera dla gier? Polecamy najnowszej generacji obudowę Modecom Mag 2 i zasilacz z certyfikatem 80 Plus Silver.


Modecom Mag 2 nie wygląda zbyt zjawiskowo, ale po włączeniu komputera nabiera charakteru. To zasługa niebieskiego podświetlenia generowanego przez fabrycznie zamontowane wentylatory. Uwydatnia się też wnętrze komputera, które można podglądać dzięki okienku zamontowanemu

w panelu bocznym.

Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Modecom Mag 2 to rasowa obudowa dla graczy, którzy używają najwydajniejszych podzespołów wymagających intensywnego schładzania. Oferuje dużą przestrzeń do wygodnego montażu nawet największych kart graficznych, dużych układów chłodzących powietrzem, lub cieczą.

Szkielet i boki obudowy wykonane są ze stalowej blachy pomalowanej na czarny kolor. Przedni panel wykonany jest z plastiku (można go ściągnąć). Obudowa ma dwie zatoki 5,25 cali i wysoka jest na ok 47 cm (47 x 52 x 20 cm – wys. /gł. /szer).

Na górze obudowy umieszczono cztery gniazda USB, dwa z nich w najnowszej odsłonie USB 3.0. Są też gniazda audio i przyciski do uruchamiania i restartowania komputera.

W obudowie można zamontować sześć 3,5 calowych nośników. Montaż trzech dysków 3,5 calowych nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Trzeba je tylko wpiąć do specjalnych szyn i wsunąć do wnęk. Dodatkowe gumowe podkładki redukują drgania wywołane pracą dysków. Pozostałe nośniki przykręca się bezpośrednio do stelaża zamontowanego tuż pod wnękami na napędy optyczne.

Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Dyski umieszczone są w poprzek osi obudowy, dzięki temu mamy do nich wygodny dostęp i więcej wolnej przestrzeni, na montaż długich kart graficznych (do 39 cm) i dużych układów chłodzących. W obudowie można zamontować też duży zasilacz komputerowy. Polecamy modele Modecom z rodziny MC Silver (certyfikat 80 Plus Silver), lub Volcano Gold (modułowa konstrukcja, certyfikat 80 Plus Gold). Oba zasilacze dzięki wysokiej efektywności zapewnią stabilne zasilanie podzespołom zamontowanym w komputerze.

Przewiewna konstrukcja

Modecom Mag 2 ma fabrycznie zamontowanej dwa duże wentylatory z przodu obudowy, które zasysają do wnętrza komputera chłodniejsze powietrze z zewnątrz. Wspomagają wymianę powietrza w obudowie i schładzają dyski.

To sprawia, że już na starcie, bez dodatkowych inwestycji obudowa dysponuje wydajnym i dobrze zaprojektowanych systemem chłodzenia i zapewni komfortowe warunki pracy nawet najwydajniejszym podzespołom.

Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Co istotne, system chłodzący można rozbudowywać. Jest miejsce na zamontowanie dodatkowych wentylatorów z tyłu i dołu obudowy. Modecom Mag 2 przystosowana jest też do montażu dużych układów chłodzących cieczą. Dzięki otworom na węże, chłodnice od systemu chłodzącego cieczą można zamontować na zewnątrz obudowy, co podniesie jego wydajność i efektywność.

Cyrkulację powietrza w obudowie wspomaga sama konstrukcja obudowy. Górny i przedni panel pełnią funkcję dużych otworów wentylacyjnych.

Idealny tandem obudowy i zasilacza.
Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Ciekawostką jest zdejmowana siatka zamontowana na górze obudowy, która pełni rolę dużego filtra. Można ja szybko zdjąć i wyczyścić bez konieczności rozkręcania obudowy.

W tacce na płytę główną zaprojektowano liczne otwory, które pomagają ukryć większość przewodów. Dzięki temu można zoptymalizować cyrkulację powietrza w obudowie.

Idealny tandem obudowy i zasilacza.

Podsumowanie

Dobrej jakości obudowy specjalnie skonstruowane pod kątem „gier” potrafią kosztować nawet ponad 500 zł a z zasilaczami jest podobnie. Planując budowę wymarzonej maszyny do gier, nie musicie jednak, aż tak obciążać domowego budżetu. Obudowa Modecom Mag 2, kosztuje nieco ponad 200 zł. Dzięki dużym rozmiarom, ciekawej stylistyce i co najważniejsze przewiewanej konstrukcji idealnie nadaje się do budowy nawet najwydajniejszego komputera. Podobnie jest z zasilaczami Modecom z rodziny MC Silver, które dzięki wysokiej efektywności i rozsądnej cenie (model o mocy 600 W kosztuje 279 zł) zapewnią stabilne zasilanie podzespołom zamontowanym w komputerze.