Identyfikacja w kablówce

Technologia amerykańskiej firmy VeriSign umożliwi stosowanie cyfrowej identyfikacji użytkowników podłączonych do Internetu za pomocą modemów kablowych.

VeriSign, amerykańska firma specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa sieciowego, poinformowała o opracowaniu nowej metody identyfikacji użytkowników korzystających z modemów kablowych. W pamięci ROM modemów producenci sprzętu będą mogli teraz zapisywać specjalne cyfrowe certyfikaty. Technologia firmy VeriSign umożliwi bezpośrednią identyfikację każdego modemu kablowego przez dostawców usług. Nowa technologia będzie używana między innymi do weryfikowania danych kupującego w systemach TV (pay-for-view) i zakupach oprogramowania pobieranego bezpośrednio z witryny internetowej. Dotychczas podczas korzystania z takich usług dochodziło do częstych nadużyć. Pierwszymi modemami do sieci telewizji kablowych, które zastosują nową technologię, będą produkty firmy Terayon.

Przedstawiciele VeriSign twierdzą, że jest to obecnie jedyna firma, której technologia spełnia wymagania standardów konsorcjum CableLabs, międzynarodowej organizacji zrzeszającej producentów modemów do telewizji kablowych. Jest to również jedno z przedsiębiorstw pracujących nad rozwojem standardu elektronicznego podpisu, który od niedawna, zgodnie z amerykańskimi ustawami, ma taką samą moc prawną jak zwykły podpis.


Zobacz również