Idol online

Już niebawem do rąk brytyjskich graczy trafi oficjalna gra oparta na popularnym programie telewizyjnym Pop Idol (u nas znanym jako Idol). Na razie jednak dla wszystkich oczekujących na ten tytuł firma CodeMasters – wydawca gry, uruchomiła oficjalną stronę poświęconą tej produkcji.

Pop Idol – The Official Video Game, będzie przeznaczona do rozgrywek sieciowych i trafi do rąk Brytyjczyków w październiku br. Rozgrywka w grze, której gatunek, określono jako "action-rythm" polega na dokładnym odwzorowaniu dźwięków zadanych w grze za pomocą odpowiadających im klawiszy.

Podobnie jak w programie, każdy z graczy będzie musiał przechodzić kolejne etapy rekrutacji, które jeśli dopisze mu szczęście, zakończy udziałem w wielkim finale konkursu. Podczas rozgrywki graczom będą towarzyszyć uszczypliwe i złośliwe uwagi "najostrzejszego" z jurorów programu - Simona Cowella (angielski odpowiednik naszego Kuby Wojewódzkiego).

Na stronie znajdziecie opisy gry, screeny oraz kilka sampli dźwiękowych co bardziej złośliwych wypowiedzi "angielskiego Kuby". Ciekawe, kiedy gra trafi do Polski i czy w zlokalizowanej wersji gry nasi wydawcy zatrudnią polskich uczestników programu. Czyżby Wojewódzki miał opanować również branżę gier komputerowych?

Więcej informacji:

http://www.codemasters.com/popidol