Igrzyska Olimpijskie 2012 w telefonach z Androidem

W piątek oficjalnie rozpoczęły się igrzyska olimpijskie 2012 w Londynie. Wielu z nas jest zagorzałymi fanami różnych dyscyplin sportowych. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przejrzeliśmy kilka aplikacji na platformę Android, które pozwalają na śledzenie informacji związanych z rywalizacją różnych zawodników.

Londyn 2012

Najważniejsze funkcje:

- harmonogram igrzysk

- przeglądanie zdobytych medali

- przeglądanie mapy miasteczka olimpijskiego w trybie offline

Zawiera za dużo reklam, a interfejs mógłby być lepiej zaprojektowany, szczególnie pod kątem mniejszych urządzeń. Ranking Google Play - 3,7/5 (61 głosów).

London 2012 Results App

Igrzyska Olimpijskie 2012 w telefonach z Androidem

Najciekawsze funkcje:

- wyniki z 36 dyscyplin olimpiady i 21 z paraolimpiady

- harmonogram igrzysk

- przeglądanie informacji o poszczególnych sportach, śledzenie wiadomości, wyników w poszczególnych dyscyplinach

- przeglądanie zdobytych medali

- informacje o zawodnikach

- możliwość ustawienia danych dyscyplin, wydarzeń, zawodników jako ulubione z możliwością ustawienia alertów.

Wyniki dostępne są jedynie po angielsku, jednak wszystko jest przejrzyście przygotowane i z obsługą powinien poradzić sobie praktycznie każdy. W polskim markecie jest komentowana dość słabo, jednak ogólnie ranking wynosi 4,0/5 (6886 głosów).

Londyn 2012

Igrzyska Olimpijskie 2012 w telefonach z Androidem

Londyn 2012

Aplikacja polska i zapewnia nam dostęp do:

- wyników naszych reprezentantów na igrzyskach

- aktualnego harmonogramu

- klasyfikacji medalowej

- tabel dla rozgrywek drużynowych

Program jest zintegrowany z serwisami społecznościowymi, co umożliwia dzielenie się wynikami i emocjami podczas kibicowania rodakom. Ocena 2,8/5 (67).

Szczerze mówiąc to żadna aplikacja nieprzypadła mi jakoś szczególnie do gustu. Dziwię się, że nikt nie wpadł na pomysł zrobienia naprawdę dopracowanej aplikacji z okazji igrzysk. Przecież to świetny interes i na pewno znalazłoby się wiele osób, które nawet zapłaciłyby za możliwość śledzenia poczynań ulubionych sportowców lub danych dyscyplin. Wszystkim, które testowałem, czegoś brakowało. Z drugiej strony to są 3 najlepsze, jakie udało mi się znaleźć w markecie. Jeśli posiadacie jakieś godne uwagi pozycje to pozostawiajcie nazwy w komentarzach, chętnie się z nimi zapoznamy i ocenimy ich wartość. Finalnie pozostałem przy przeglądarce i częstych wizytach na http://www.london2012.com/.