Igrzyska Olimpijskie po raz pierwszy w całości w HD

Olimpiada w Pekinie trwać będzie przez następne 17 dni. Już teraz jednak wiadomo, że pod pewnym względem będzie ona historyczna. Tegoroczne igrzyska będą bowiem w całości transmitowane w systemie HD.

Poprzednie Igrzyska Olimpijskie (w Turynie w 2006 roku) były jedynie częściowo transmitowane w systemie HD. Lepszy sygnał obejmował zaledwie 40% wszystkich transmisji i był tylko opcją dodatkową. W tym roku ma być inaczej i standardowo przesyłany będzie obraz w wyższej rozdzielczości.

Cała Olimpiada zostanie nagrana w systemie DVCPRO HD wynalezionym przez firmę Panasonic. Obraz transmitowany będzie w rozdzielczości 1,920 na 1,080 pikseli z prędkością 100M bps (bitów na sekundę). To również Panasonic, jako jeden ze sponsorów zawodów, będzie głównym dostawcą sprzętu. Firma ufundować ma ponad 100 kamer, 250 nagrywarek obrazu oraz 1500 monitorów.

Panasonic jest oficjalnym sponsorem Igrzysk Olimpijskich od 1988 roku. Firma ostatnio przedłużyła swój kontrakt do roku 2016.

Cały wyżej wymieniony sprzęt otrzyma Beijing Olympic Broadcasting (BOB). Firma ta została założona, by transmitować Olimpiadę. Oprócz tego na Igrzyskach obecne będą również kamery stacji telewizyjnych z poszczególnych krajów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: