Igrzyska Olimpijskie - transmisja w 4K nie dla wszystkich

Już niedługo startują letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W Polsce transmisje obejrzymy w 4K. Niestety nie wszyscy będą mieli to szczęście.

Już niebawem, 23 lipca rozpoczną się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy transmisje będzie można oglądać w jakości 4K. Odpowiedź brzmi: tak, jednak kanał nie będzie udostępniony dla wszystkich. Grupa Discovery poinformowała, że w Polsce na czas olimpiady zostanie uruchomiony kanał Eurosport 4K, na którym będą puszczane transmisje w wysokiej rozdzielczości. W tej chwili wiadomo, że kanał znajdzie się w ofercie dwóch sieci kablowych, Vectra oraz INEA.

Grupa Discovery jest właścicielem praw do transmisji Igrzysk Olimpijskich a Eurosport będzie głównym nadawcą. Sublicencję dla kanałów ogólnodostępnych nabyła także Telewizja Polska. Władze TVP informowały jednak już jakiś czas temu, że zawody będą transmitowane tylko na dwóch głównych kanałach, TVP 1 oraz TVP Sport, bez możliwości oglądania na TVP 4K. Wiele się może jednak w najbliższym czasie zmienić. Świadczy o tym dzisiejsza transmisja eliminacji do Ligi Mistrzów. Mecz rozegrany pomiędzy Legią Warszawa a FK Bodo/Glimt będzie transmitowany na TVP 4K, mimo, że nie było wcześniej takich planów.

Zobacz również:

  • Igrzyska Olimpijskie - gdzie oglądać w TV i online
  • Igrzyska Olimpijskie - transmisje Discovery będą rewolucją
  • Igrzyska Olimpijskie i cybeprzestępstwa - czy powinniśmy obawiać się hakerów?

Zobacz także: Igrzyska Olimpijskie - transmisje Discovery będą rewolucją