Ikea znowu to zrobiła! Oto nowy Symfonisk z AirPlay 2

Ikea oficjalnie przedstawia drugą generację swojego inteligentnego głośnika Symfonisk, który powstał we współpracy z firmą Sonos. Co oferuje jego nowa wersja?

Źródło: Ikea

Po wprowadzeniu na rynek oryginalnego inteligentnego głośnika i lampy stołowej w jednym, czyli modelu Ikea x Sonos Symfonisk w 2019 roku, obie firmy powracają z drugą generacją. Nowy Symfonisk charakteryzuje się nowym designem z wieloma opcjami podstawy i klosza, obsługą AirPlay 2, ulepszonym dźwiękiem i nie tylko.

Ikea i Sonos ogłosiły szczegóły w dzisiejszym komunikacie prasowym, podkreślając to, czego nauczyły się po wydaniu oryginalnego modelu Symfonisk. Nowa wersja pasuje również do przecieku, który widzieliśmy wcześniej w tym miesiącu.

Zobacz również:

  • Zobacz projekt IKEA w Paryżu
  • Obraz, który odtwarza muzykę - nowość od IKEA
Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Wraz z bardziej kompaktową obudową, nowy Symfonisk oferuje więcej możliwości personalizacji. Ikea będzie sprzedawać osobno zarówno podstawę lampy z głośnikiem, jak i klosz, w różnych konfiguracjach kolorystycznych i materiałowych. Innym ważnym usprawnieniem w nowym Symfonisku jest akustyczny remont z "niestandardowym falowodem", który według Ikei i Sonos będzie oznaczał doskonały dźwięk "pod każdym kątem".

Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Źródło: Ikea / Sonos

Jedną z najważniejszych funkcji będzie jednak wsparcie dla AirPlay 2. Początkowo, informacja prasowa nie wspominała konkretnie o wsparciu dla AirPlay 2, lecz Ikea oficjalnie potwierdziła tę informację. Nowy inteligentny głośnik z lampą będzie dostępny w sklepach Ikea w wybranych częściach Europy od 12 października.