Ile byś dał za zaproszenie do Google Plus?

Chciałbyś zdobyć dostęp do nowego serwisu społecznościowego Google Plus? Nie jesteś sam, a w serwisach aukcyjnych pojawiają się już oferty sprzedaży zaproszeń.

Udział w testach funkcjonalnych Google+ jest bezpłatny, ale ograniczony do bardzo niewielkiej liczby osób. Może dlatego internauci od kilku tygodni tak mocno próbują się tam dostać.

Nasi koledzy z amerykańskiego Computerworld postanowili przeszukać serwis aukcyjny eBay, korzystając z fraz "zaproszenia do Google Plus" i "Google Plus". Jak się okazało, takie zaproszenie można kupić już za dolara, ale niektórzy próbują też "opchnąć" wstęp do serwisu nawet za 99,99 dol. Cały proces jest o tyle ryzykowny, że kupując dziś zaproszenie do Google+ i tak nie uzyskamy dostępu do konkurenta Facebooka. W zeszłym tygodniu, Google zablokowało dalszą rejestrację w portalu, bo - jak twierdzi rzecznik prasowy firmy - Google+ nie jest jeszcze gotowe na taki napływ użytkowników.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 26.11.2021]
  • W końcu! Po roku Clubhouse trafia na Androida

Rzecznik Google dodaje, że możliwość rejestracji będą otwierana i zamykana wraz z kolejnymi fazami testów. Niektóre portale internetowe podają, że ostateczna data otwarcia serwisu dla wszystkich to 31 lipca. Nie jest to jednak potwierdzona wiadomość.

Na dzień dzisiejszy, choć ceny zaproszeń w eBayu (a może i Allegro?) wydają się zachęcające, same zaproszenia są zupełnie bezwartościowe.