Ile czasu spędzasz na Facebooku? Teraz sam możesz sprawdzić. Nowa funkcja już działa

Testowana od kilku miesięcy funkcja informująca o statystykach związanych z aktywnością na Facebooku zawitała również do polskich użytkowników. W aplikacji mobilnej możemy to teraz sami sprawdzić i przekonać się, ile czasu zabiera nam podglądanie życia innych ludzi. Szkoda tylko, że ten obraz nie jest do końca pełny. Być może wtedy bardziej by szokował.

Facebook. Fot. Pixabay

Funkcja o nazwie Czas na Facebooku dostarcza informacji o średnim czasie spędzonym w aplikacji na urządzeniu mobilnym w ciągu ostatniego tygodnia. Znajdziemy ją dość łatwo, przechodząc do ikony hamburgera w prawym górnym roku okna (trzy poziome kreski), a następnie przechodząc do zakładki Ustawienia i prywatność. Czytelny wykres daje nam wyobrażenie jak wiele czasu poświęcamy scrollowaniu.

Rozwiązanie mimo oczywistych zalet ma jednak jedną poważną niedoskonałość. Zlicza bowiem jedynie czas spędzony w aplikacji mobilnej. Nie dostaniemy zatem podsumowania uwzględniającego Facebooka otwartego przez większość dnia w przeglądarce na prywatnym lub służbowym komputerze. Sytuację ratuje nieco dodatkowa zakładka o nazwie Zarządzaj swoim czasem.

Ile czasu spędzasz na Facebooku? Teraz sam możesz sprawdzić. Nowa funkcja już działa

Funkcja Czas na Facebooku

Tam możemy zdefiniować ramy czasowe, w których korzystanie z Facebooka będzie dla nas dopuszczalne. Jeśli zaczniemy przesadzać, aplikacja przypomni nam o ustawionym zobowiązaniu odpowiednim alertem. Krok w dobrą stronę, ale zdecydowanie za mały. Konkurencja w postaci Apple czy Google ma już stosowne narzędzia tworzące ranking aplikacji, które pożerają najwięcej naszego czasu.