Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

Premiera Rodu Smoka już za chwilę na HBO Max, a my sprawdzamy, ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon serialu i kiedy pojawią się one na platformie. Przekonajcie się, jak oglądać prequel Gry o Tron.

fot. HBO Max

Ród Smoka – najważniejsze informacje

Ród Smoka to preguel kultowej już, choć zwieńczonej rozczarowującym zakończeniem Gry o Tron. Bohaterami nowego serialu są głównie członkowie rodu TargaryenówRód Smoka opowiada o walce o władzę wewnątrz tej rodziny. Kluczowym elementem starcia jest tzw. Taniec Smoków, czyli wojna domowa, która wybucha po śmierci króla Viserysa I.

Akcja Rodu Smoka rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o Tron. W serialu z pewnością nie zobaczymy więc bohaterów poprzedniej serii, ale być może pojawią się ich dalecy przodkowie z rodu Starków, Lannisterów, Martellów czy Tyrellów.

Zobacz również:

  • Nie tylko Ród Smoka. Wszystkie spin-offy Gry o Tron – ile razy powrócimy do Westeros?

Ile odcinków ma Ród Smoka?

Mimo iż George R.R. Martin wciąż nie skończył pisania swojej sagi, serialowa Gra o Tron rozrosła się aż do 8 sezonów – w sumie opowieść liczyła 73 odcinki. Jeśli chodzi o Ród Smoka, na razie potwierdzono stworzenie tylko jednego sezonu. Według informacji udzielonych przez władze HBO, pierwszy sezon serialu będzie się składał z 10 odcinków.

Data premiery

Ród Smoka w Polsce pojawi 22 sierpnia 2022 roku, oczywiście na platformie HBO Max. Kolejne odcinki będą się ukazywać co tydzień.

Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

fot. HBO Max

Ród Smoka – odcinek 1 już na HBO Max (23.08.2022)

Odc. 1 Dziedzice Smoka

W poniedziałek, 22 sierpnia 2022 roku, na platformie HBO Max zadebiutował Ród Smoka. W pierwszym odcinku poznacie m.in. najważniejszych członków rodu Targaryenów, przyjrzycie się Królewskiej Przystani sprzed 200 lat i oczywiście zobaczycie smoki.

Ród Smoka – odcinek 2 już na HBO Max (30.08.2022)

Odc. 2 Książę-Łotrzyk

Na HBO Max 29 sierpnia 2022 roku pojawił się drugi odcinek opowieści o rodzie Targaryenów. Rhaenyra usiłuje poradzić sobie z funkcją następczyni tronu, przeżywają jednocześnie śmierć matki. Rhaenys i Corlys Velaryonowi składają Viserysowi atrakcyjną propozycję, a Daemon Targaryen próbuje odzyskać utraconą pozycję. W całej sytuacji nie bez znaczenia okazuje się królewski namiestnik, Otto Higtower oraz jego córka, Alicent.

Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

fot. HBO Max

Ród Smoka – odcinek 3 już na HBO Max (05.09.2022)

Odc. 3 Drugi Tego Imienia

Mijają dwa lata od wydarzeń z poprzedniego odcinka. Corlys Velaryon i Daemon Targaryen bez pomocy Korony walczą z piratami na Stopniach. Viserys i Alicent cieszą się z narodzin syna – następczyni tronu czuje się coraz bardziej odsunięta na boczny tor. Tymczasem król zaczyna szukać dla Rhaenyry kandydata na męża.

Ród Smoka – odcinek 4 już na HBO Max (12.09.2022)

Odc. 4. Król Wąskiego Morza

Po zwycięstwie w wojnie na Stopniach, Daemon powraca do Królewskiej Przystani. Rhaenyra odczuwa coraz większą presję w związku z koniecznością wyjścia za mąż – co gorsza, zaczynają się szerzyć złośliwe plotki na jej temat. Alicent rodzi kolejne dziecko. Atmosfera w rodzinie Targaryenów staje się coraz bardziej napięta.

Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

fot. HBO Max

Ród Smoka – odcinek 5 już na HBO Max (19.09.2022)

Odc. 5 Oświetlamy drogę

Viserys aranżuje małżeństwo Rhaenyry z Laenorem Velaryonem. Tymczasem książę Daemon powraca do Doliny i konfrontuje się ze swoją żoną, lady Rheą Royce. W Królewskiej Przystani odbywa się wystawne wesele księżniczki i Laenora, na które zjeżdżają najszlachetniejsi goście z Westeros.

Ród Smoka – odcinek 6 już na HBO Max (26.09.2022)

Odc. 6 Księżniczka i Królowa

Mija dziesięć lat od wydarzeń z poprzedniego odcinka. Rhaenyra rodzi kolejne dziecko. Jednocześnie musi mierzyć się z plotkami na swój temat i konfliktem z królową Alicent. Daemon i Laena Velaryon rozważają pewną ofertę z Pentos.

Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

fot. HBO Max

Ród Smoka – odcinek 7 już na HBO Max (03.10.2022)

Odc. 7 Driftmark

Viserys wraz z dworem przybywa do Driftmarku na pogrzeb Laeny Velaryon. Po latach Rhaenyra ponownie spotyka Daemona. Wizyta zostaje zakłócona kradzieżą jednego ze smoków Velaryonów. Dochodzi do konfliktu między dziećmi Rhaenyry i Alicent.

Ród Smoka – odcinek 8 już na HBO Max (10.10.2022)

Odc. 8 Lord Przypływów

Stan króla Viserya stale się pogarsza, a sir Otto i królowa Alicent zyskują coraz większy wpływ na władzę w Westeros. Velaryonowie są osłabieni, po tym jak lord Corlys zostaje ranny w kolejnej wojnie na stopniach. Rhaenyra i Daemon podejmują decyzję o powrocie do Królewskiej Przystani.

Ile odcinków będzie miał Ród Smoka? Sprawdź ich tytuły i daty premier na HBO Max

fot. HBO Max

Ród Smoka – odcinek 9 już na HBO Max (17.10.2022)

Odc. 10 Zielona Rada

Alicent postanawia na razie trzymać śmierć Viserysa w tajemnicy. Wraz z ojcem zwołuje posiedzenie Małej Rady i stara się przeforsował sukcesję swojego najstarszego syna, Aegona. Otto Hightower żąda od lordów Westeros potwierdzenia lojalności. W królestwie rozpoczyna się walka o władzę.

Ród Smoka – odcinek 10 już na HBO Max (24.10.2022)

Odc. 10 Czarna Królowa

Finał sezonu. Rhaenys przybywa na Smoczą Skałę i informuje Rhaenyrę o wydarzeniach w Królewskiej Przystani. Córka Viserysa wraz z Daemonem i doradcami zastanawia się nad dalszymi krokami. Alicent i Aegon wysyłają do Rhaenyry posłów z propozycją ugody, jednak wojna wisi w powietrzu.

Zobacz także: Ród Smoka – czy fabuła serialu to adaptacja książki? To musisz wiedzieć


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: