Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [18.01.2021]

PS5 jako konsola najnowszej generacji jest pożądana przez wielu graczy na całym świecie. W sklepach brakuje egzemplarzy, więc sprawdziliśmy kiedy i gdzie można spodziewać się najnowszego hitu od Sony.

Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [18.01.2021]

Premiera konsol nowej generacji jest zawsze wielkim wydarzeniem dla fanów technologicznej rozrywki. Kolejne nakłady egzemplarzy rozchodzą się w zawrotnym tempie, a końca tego szaleństwa jak na razie nie widać. Przeanalizowałem oferty i zadzwoniłem oraz napisałem do najpopularniejszych sklepów internetowych, które w swojej ofercie mają najnowszy produkt Sony. Jak się okazuje, część konsumentów na swoje zamówienie poczeka aż do przyszłego roku.

Oto co wiemy [18.01.2021]

Przedstawiam uzyskane na temat dostaw informacje, które będą ponownie aktualizowane jak tylko sytuacja w sklepach ulegnie zmianie.

Media Expert - Produkt był niedawno znów dostępny w sklepie internetowym, jednak bardzo szybko został wyprzedany. W przypadku zamówień dokonanych od poniedziałku do czwartku, sklep zobowiązuje się do wysyłki w następny dzień roboczy. W przypadku PS5 jest z goła inaczej. Kupujący poczekają na swój nabytek aż do końca stycznia 2021 roku!

Aktualizacja 12.01.2021

Przedstawiciele Media Expert zapewnili nas, że choć na tę chwilę urządzeń nie ma w sprzedaży, to sklep cały czas intensywnie pracuje nad ich dostępnością. Przy okazji, za radą rzecznika ME, zachęcamy was do śledzenia Media Expert w mediach społecznościowych, bowiem to właśnie tam, na bieżąco, są publikowane nowe informacje na temat PS5 i nie tylko.

Aktualizacja 18.01.2021

Nowa dostawa konsol dotarła już do sieci sklepów Media Expert! Niestety, na "otwartą sprzedaż" raczej nie mamy co liczyć. Przedstawiciele sklepu, za pośrednictwem Twittera, poinformowali, że już od kilku dni trwa realizacja zamówień złożonych w zeszłym roku. Wysyłka PS5 Digital Edition trwa już od kilku dni, natomiast modele wyposażone w napęd Blu-ray trafią do szczęśliwych nabywców już 21 stycznia. Niestety nie wiemy ile egzemplarzy otrzymał sklep i czy nowa dostawa pozwoli również na uruchomienie otwartej sprzedaży.

Z całą pewnością jednak, są to dobre wieści dla osób wciąż "polujących na PS5". Potwierdzają się bowiem wcześniejsze informacje o nowej dostawie konsol japońskiego producenta, która ma trafić do sklepów na całym świecie w drugiej połowie stycznia. Już niebawem możemy się zatem spodziewać, że PlayStation 5 pojawi się w kolejnych polskich (i nie tylko) sklepach. Śmiało możemy jednak założyć, że liczba egzemplarzy wciąż będzie mocno ograniczona. Przypomnijmy, włodarze Sony podkreślali już niejednokrotnie, że problemy z dostępnością PS5 mogą się utrzymać do końca marca tego roku.

konsola sony ps5

Morele - W chwili obecnej PlayStation 5 w ogóle nie widnieje na liście dostępnych produktów. Po mailowym zapytaniu, dostaliśmy jedynie wskazówki, by śledzić newsletter. W przypadku morele.net, dostawa przychodzi zawsze nie wcześniej niż 48h (a nierzadko i później) od momentu opłacenia zamówienia.

RTV Euro AGD - 10 grudnia miała miejsce ostatnia dostawa PS5 do sklepu internetowego. Jej zapowiedź otrzymali wszyscy, którzy uprzednio zaznaczyli na stronie opcję "Powiadom o dostępności". Ten popularny dyskont poinformował nas, by śledzić newsletter i profile w mediach społecznościowych. To właśnie tam pojawią się pierwsze informacje o dostępności konsoli. Należy też pamiętać, że ten sklep zastrzega sobie prawo do wysyłki nawet do prawie 30 dni.

Aktualizacja 12.01.2021

W RTV Euro AGD konsola PlayStation 5 jest wciąż niedostępna, jednak włodarze sklepu potwierdzili już, że kolejna dostawa konsol dotrze najpóźniej do końca stycznia. Niestety, nie każdemu będzie dane skorzystać z oferty sklepu. Ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy PS5, RTV Euro AGD oferować będzie klientom możliwość zakupu tylko jednej konsoli. Co więcej, w pierwszej kolejności, obsługa sklepu kontaktować się będzie z osobami, których zamówienia na konsole zostały poprzednio anulowane. Następnie, możliwość zakupu PlayStation 5 otrzymają klienci, którzy zapisali się do newslettera. Jeśli ze styczniowej dostawy PS5 zostaną jakieś egzemplarze, to wówczas trafią one do "otwartej sprzedaży".

Media Markt - Konsola widnieje wciąż jedynie jako przedsprzedaż. Właściciel zaleca ciągłe sprawdzanie strony internetowej, gdyż informacje mogą pojawić się tak naprawdę w każdym momencie. Jeśli uda wam się dorwać najnowszą konsolę Sony i zdecydujecie się na transport dzięki firmie kurierskiej, sklep deklaruje nadanie paczki do 3 dni roboczych.

Zobacz również: Specyfikacja PlayStation 5

NEO NET - Produkt widnieje aktualnie jako niedostępny, gdyż cały dotychczasowy nakład uszedł w przedsprzedaży. Z informacji uzyskanych bezpośrednio od tego sklepu wynika, że nie ma na razie deklaracji co do terminu dostępności kolejnych konsol. Jednocześnie zapewniono mnie, że trwają stałe rozmowy z partnerem. W tej chwili największym priorytetem dla NEONET jest zapewnienie produktu dla części klientów, którzy byli nim zainteresowani już w przedsprzedaży, a z różnych powodów transakcja nie doszła do skutku. Ta marka uśrednia czas dostawy swoich towarów do kilku dni.

x-kom - Tutaj doszło do sytuacji bezprecedensowej. Klienci, którzy skorzystali z usług tego dystrybutora zamiast otrzymać pierwsze egzemplarze w dniu premiery, muszą czekać... aż do 2021 roku. Taki właśnie los spotkał kilku redaktorów GRYOnline.pl.

Słowem podsumowania

Ogromne zapotrzebowanie na technologie najnowszej generacji spowodowało, że japoński producent zwiększył jej produkcję. Prawdopodobnie jeszcze przed świętami wielu graczy będzie miało możliwość zakupu wspomnianego produktu. We wszystkich wspomnianych sklepach dostępne są pady i inne akcesoria do PlayStation 5. Wiele marek zapowiedziało już, że póki co najnowsza konsola od Sony będzie dostępna jedynie w ich sklepach internetowych, więc to one powinny być w tej chwili waszym głównym obiektem zainteresowania. Warto dodać, że przypadki polskich spółek nie są patrząc na globalną tendencję odosobnione. Problemy z dostępnością PS5 zgłaszają także firmy z USA oraz Wielkiej Brytanii, gdzie w wielu miejscach produkt nie będzie dostępny szybciej niż w 2021 roku.

Aktualizacja 12.01.2021

Z uzyskanych przez nas informacji jasno wynika, że kolejna duża dostawa konsol PlayStation 5 dotrze do sklepów na całym świecie najpóźniej do końca stycznia. Potwierdziły to już niektóre polskie, jak i zagraniczne sklepy. Co więcej, również Sony zapewnia, że nadchodząca dostawa PS5 będzie rekordowa. Miejmy zatem nadzieję, że już w przeciągu najbliższych tygodni, każdy chętny będziemy mógł zdobyć swój wymarzony egzemplarz konsoli. Jeśli zatem rozważaliście zakup PS5 z "drugiej ręki", to warto się jeszcze wstrzymać. Już niebawem otrzymacie możliwość zdobycia konsoli bezpośrednio ze sklepów (bez przepłacania).

Jeśli jednak nie uda się wam zdobyć PS5 w styczniu, to kolejna okazja do zakupu sprzętu powinna nadarzyć się niedługo później. Włodarze Sony przyznali niedawno, że ich celem jest, aby najpóźniej do końca marca rozwiązać problem z dostępnością PS5.