Ile zapłacimy za wymianę ekranu w iPhone 12? Cena powala na kolana!

iPhone 12 posiada wzmocniony ekran. Wraz z nim wzrosła cena jego wymiany. Kosztuje on niemal połowę wartości całego urządzenia. Sprawdź, ile zapłacisz za wymianę uszkodzonego panelu w najnowszych modelach iPhone'a.

Najnowsze smartfony od Apple oferują wyświetlacze Super Retina XDR wykonane w technologi OLED ze zmniejszonymi ramkami okalającymi ekran. Apple chwali się, że zostały one pokryte ultrawytrzymałym szkłem, ale prawda jest taka, że ekran to najdelikatniejszy element smartfona.

iPhone 12 mini, iPhone 12 i iPhone 12 Pro

iPhone 12 mini, iPhone 12 i iPhone 12 Pro

Wszystkie smartfony od Apple dostarczane są z 12 miesięczną gwarancją producenta, która nie obejmuje jednak przypadkowych uszkodzeń mechanicznych. Należy do nich między innymi stłuczenie ekranu. Jako, że Apple w naszym kraju nie oferuje ubezpieczenia AppleCare+ musimy zdecydować się na zakup polisy u innej firmy świadczącej takie usługi lub pokryć koszt wymiany ekranu z własnej kieszeni.

Apple opublikowało nowe cenniki wymiany ekranów, które obejmują już najnowsze modele z rodziny iPhone 12. Niestety tanio nie jest. Już w przypadku modeli z rodziny iPhone 11 Apple żądało za wymianę ekranu fortuny, a dodatkowo uniemożliwiono stosowanie tanich zamienników.

Koszt wymiany ekranu w iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro wynosi w Stanach Zjednoczonych aż $279. Oznacza to, że w Polsce za wymianę ekranu w autoryzowanym serwisie zapłacimy 1449 zł. Tyle samo kosztuje wymiana ekranu OLED w starszych modelach iPhone 11 Pro, Xs oraz X. Wymiana ekranu LCD w modelach 11 i Xr jest nieco tańsza - kosztuje 999 zł.

W chwili obecnej nie podano jeszcze kosztów wymiany ekranów w iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max. Smartfony te zadebiutują na rynku w listopadzie. Podejrzewamy, że za wymianę ekranu w iPhone 12 Pro Max podobnie, jak w modelach 11 Pro Max i XS Max zapłacimy 1719 zł ($329).

Koszty wymiany ekranu iPhone'a 12 w USA

Koszty wymiany ekranu iPhone'a 12 w USA

Jak widać ceny nie są zachęcające, a sprawy nie ułatwia fakt, że od dłuższego czasu nie da się już stosować części zamiennych pochodzących od firm trzecich. Jeżeli zamierzasz kupić nowego iPhone'a pamiętaj o solidnym szkle hartowanym, a najlepiej wykup także dodatkowe ubezpieczenie od przypadkowych uszkodzeń mechanicznych.

Wszystkie najważniejsze informacje o iPhone 12 znajdziesz tutaj.