Ilona Felicjańska - Rybkowska: "Internet uzależnia"

"Dobre strony Internetu to przede wszystkim możliwość szybkiego kontaktu. Niemal w jednej chwili piszę, wysyłam i odbieram odpowiedź. Nie dość, że słowo pisane ma - powiedzmy - większą moc, to jeszcze zaoszczędzamy w ten sposób czas, którego nam wszystkim brakuje" - mówi w rozmowie z PCWK Ilona Felicjańska - Rybkowska, modelka i prezenterka telewizyjna.

Czy korzysta pani na co dzień z komputera?

Do tej pory byłam głównie matką, teraz powoli staję się businesswoman - choć nie lubię tego słowa. Chcę zająć się tym, co kiedyś sama robiłam, czyli modelingiem, organizacją pokazów, zatem będę musiała kontaktować się z ludźmi, a w tym znakomicie może mi pomóc właśnie komputer. Teraz wszyscy pracują na komputerach, wszyscy wymagają ode mnie przesyłania ofert mailem, utrzymywania kontaktów przez sieć.

Ilona Felicjańska - Rybkowska

Ilona Felicjańska - Rybkowska

Ilona Felicjańska - Rybkowska - modelka i prezenterka telewizyjna, współautorka programu "Na każdy temat" (który prowadziła wraz z Mariuszem Szczygłem).

Aktualnie Ilona Felicjańska - Rybkowska zajmuje się m.in. organizacją pokazów mody.

Jakie strony odwiedza pani w Internecie?

Poświęcone modzie - moda jest mi po prostu najbliższa, a pracując w tej branży muszę być na bieżąco, muszę znać najnowsze trendy, a to wszystko można znaleźć w Internecie.

Dobre strony Internetu, to...

Przede wszystkim możliwość szybkiego kontaktu. Niemal w jednej chwili piszę, wysyłam i odbieram odpowiedź. Nie dość, że słowo pisane ma powiedzmy - większą moc, to jeszcze zaoszczędzamy w ten sposób czas, którego nam wszystkim brakuje.

Złe strony Internetu, to...

Niestety to, że komputer i Internet, jak wiele innych nałogów, uzależnia. Zdarzył się już przecież przypadek, że kobiecie uzależnionej od Internetu odebrano prawa rodzicielskie. Jak ze wszystkim - trzeba po prostu uważać i używać komputera do pracy, a nie wyłącznie do zabawy.


Zobacz również