Imagine Cup 2011: Polska powalczy aż w 5 kategoriach!

Tegoroczne finały konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2011 będą gościły pokaźne grono naszych młodych rodaków. Polska wystawi bowiem drugą najliczniejszą reprezentacją narodową, która będzie rywalizować aż w 5 różnych kategoriach konkursowych!

W 2010 roku finały organizowanego przez Microsoft konkursu dla programistów Imagine Cup 2010 odbyły się w Polsce. Finały obecnej edycji zostaną natomiast przeprowadzone w lipcu w Nowym Jorku.

Dla nas najważniejsza jest jednak informacja, że Polskę będzie reprezentować tam aż 21 studentów, którzy powalczą o zwycięstwo w 5 różnych kategoriach konkursowych!

To ogromny sukces naszej młodej reprezentacji narodowej, gdyż ustąpiła ona pola jedynie reprezentacji Brazylii (zaprezentuje się ona w 6 kategoriach konkursowych). A było przecież z kim rywalizować. W Nowym Jorku pojawi się bowiem ponad 100 drużyn z przeszło 70 państw.

"To olbrzymi sukces. Po Brazylii, która w finale rywalizować będzie aż w 6 kategoriach to właśnie Polska wystawi w Nowym Jorku najliczniejszą reprezentację do finałów światowych. Studenci z Polski już nie raz dowiedli swoich zdolności. Wierzę, że i tym razem zaprezentują na finałach doskonałe projekty i rozwiązania, które nagrodzone zostaną miejscami na podium. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i życzymy powrotu do Polski w roli laureatów Imagine Cup 2011." - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

Polska reprezentowana będzie w następujących kategoriach:

1. Projektowanie Oprogramowania

Zespół CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej zaprezentuje projekt o nazwie Life Circle, którego celem jest stworzenie społeczeństwa regularnych dawców krwi oraz promocja samego krwiodawstwa.

2. Projektowanie Systemów Wbudowanych

Zespół WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprezentuje projekt o nazwie COP4CE, który umożliwić ma policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem.

3. Projektowanie Gier

Zespół Cellardoor z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zaprezentuje opartą o tematykę ochrony środowiska naturalnego grę "The Book of Elm", w której gracz sterując postacią Elma naprawia błędy popełnione przez ludzi.

4. Technologie Informatyczne

Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej zaprezentuje architekturę technologiczną wspierającą obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.

5. Kategoria specjalna: Interoperability Challenge

Wystartuje w niej zespół Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zobacz relację z polskiego finału Imagine Cup 2011:

Warto dodać, Imagine Cup ma już dziewięcioletnią historię. Stał on się z czasem prawdziwie światowym konkursem, co potwierdzają liczby - w poprzedniej edycji wystartowało do niego ponad 325 000 studentów reprezentujących 120 państw i terytoriów.

Przesłanie tegorocznej edycji Imagine Cup brzmi następująco:

"Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy."

Trzymajmy więc kciuki za nasze drużyny, aby to właśnie ich projekty technologiczne uznano za "rozwiązujące najtrudniejsze problemy". Powodzenia!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: