Imagine Cup 2011 - rejestracja otwarta

Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji konkursu technologicznego Microsoft - Imagine Cup 2011. Hasło konkursu brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Studenckie zespoły będą mogły zrealizować projekt w jednej z pięciu kategorii.

Cele konkursu to nie tylko wyłonienie najlepszych młodych programistów świata, ale też zwrócenie uwagi na Milenijne Cele Rozwoju ONZ. Każdy z projektów ma pomóc w realizacji jednego z 8 celów, wśród których jest m.in. zlikwidowanie skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym i zmniejszenie wskaźniak umieralności dzieci.

5 głównych kategorii konkursów

Projektowanie Oprogramowania (Software Design) - należy stworzyć aplikację wykorzystując do tego m.in. technologie .Net Framework, Silverlight i możliwości Windows Azure czy Windows Phone 7. Zwycięska drużyna odbierze czek na sumę 25 000 dolarów.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • USA testuje nowy system obrony przeciwrakietowej

Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development) - zespoły mają za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7. Główna nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 25 000 dolarów.

Projektowanie Gier (Game Design) - celem jest stworzenie gry. Studenci mogą wybrać jedną z platform, takich jak komputer PC, konsola Xbox 360, przeglądarka internetowa oraz telefon komórkowy. Główna nagroda w tej kategorii wynosi 8 000 dolarów.

Media Cyfrowe (Digital Media) - maksymalnie 2-osobowe zespoły stworzyć mają film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

Technologie Informatyczne (IT Challenge) - kategoria, sprawdzająca wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

Finały światowe dziewiątej już edycji Imagine Cup odbędą się w lipcu 2011 w Nowym Jorku. Do poprzedniej edycji konkursu zgłosiło się blisko 3500 studentów z polskich uczelni, a wśród nagrodzonych były m.in. drużyny Rhea z Politechniki Białostockiej, LittleRitle z Politechniki Poznańskiej i CieszaTeam z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Imagine Cup 2011 - więcej informacji:

strona informacyjna konkursu

regulamin IC 2011