Imagine Cup 2013: Polacy wracają z dwoma medalami!

Właśnie zakończył się największy na świecie konkurs technologiczny Imagine Cup 2013. Mamy powody do radości!

Imagine Cup 2013 to organizowany corocznie przez Microsoft największy konkurs technologiczny na świecie, który w tegorocznej edycji odnotował największe w historii zainteresowanie ze strony studentów. Do wielkiego finału, który odbył się między 8 a 11 lipca w Petersburgu, zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów, w tym 3 drużyny z Polski:

TapBoarders z Uniwerystetu Ekonomicznego w Poznaniu (zwycięzca w krajowej edycji konkursu)

Skład: Tadeusz Makuch, Stefania Tempłowicz, Aleksandra Olejniczak, Bartosz Matuszewski

Kategoria: Innovation

Projekt: Multiboard, czyli "platforma pozwalająca na udostępnienie i uruchomienie gier planszowych w wersji elektronicznej. Uruchomienie gry odbywa się na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych takich jak tablety i smartfony. Połączone urządzenia mobilne tworzą multimedialne i interaktywne środowisko dla graczy. Jednolity standard opisu gier pozwala szybko i tanio przenosić popularne gry oraz tworzyć nowe."

FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

Skład: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski

Kategoria: Windows Phone Challenge

Projekt: OPE (Common Operational Picture Environment). "Jest to platforma informatyczna umożliwiająca koordynację osób/jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, a tym samym zwiększająca przewagę informacyjną (ang. Situational Awareness) tych jednostek. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii m.in. smartfonów, tabletów, GPS, AR (rzeczywistość rozszerzona)."

WeRule z Politechniki Gdańskiej

Skład: Karol Stosik, Paweł Nowakowski, Mateusz Nowak

Kategoria: Windows Phone Challenge

Projekt: aplikacja Modern Drug Test "przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na zbadanie, czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające."

Wspaniałe wyniki

Dzisiaj wiemy już, że Imagine Cup 2013 zakończył się wielkim sukcesem Polaków. W kategorii Windows Phone Challenge nasze drużyny zajęły dwa miejsca na podium:

II miejsce: zespół WeRule z Gdańska

III miejsce: zespół FRONT z Warszawy

BRAWO!