Imation zapowiada dyski Blu-Ray i HD DVD

Firma Imation - znany producent nośników optycznych - zapowiedziała, iż nie zamierza w trwającej właśnie "wojnie formatów" opowiadać się po jednej ze stron. Zamiast wybierać jeden format, Imation zamierza wspierać oba konkurujące do miana "następcy DVD" standardy - to znaczy, że w jej ofercie znajdą się zarówno nagrywalne dyski Blu-Ray, jak i HD DVD.

Z zapowiedzi przedstawicieli Imation wynika, że pierwsze płyty Blu-Ray i HD DVD pojawią się w jej ofercie już na początku przyszłego roku. Wszystkie płyty, niezależnie od formatu, będą wyposażone w opracowaną przez firmę powłokę zabezpieczającą, która chroni nośnik przed przypadkowymi zarysowaniami.

Wiadomo już, że w ofercie Imation znajdą się płyty BD-RE (wielokrotnego zapisu) oraz BDR (na których dane można zapisać tylko raz) o pojemnościach 25 GB i 50 GB (będą to płyty, odpowiednio, jedno- i dwuwarstwowe). Płyty HD DVD produkowane przez Imation będą miały pojemność 15 i 30 GB (jedna lub dwie warstwy) i dostępne będą w wersjach HD DVD-R (pojedynczy zapis) i HD DVD-ReR (Re-recordable - zapis wielokrotny). Ceny i dokładne daty wprowadzenia nośników do oferty podane zostaną na początku przyszłego roku.


Zobacz również