"Imię Róży" - w sierpniu na dwóch płytach

Firma Warner Home Video zapowiedziała na 27 sierpnia wprowadzenie do sprzedaży dwupłytowego wydania DVD filmu "Imię Róży" - ekranizacji powieści Umberto Eco, z Seanem Connery'm i Christianem Slaterem w rolach głównych.

Film pochodzi z roku 1986, ale do tej pory nie był wydany w Polsce na DVD. Rzecz dzieje się w Średniowieczu (XIV w), w pewnym opactwie w północnych Włoszech. Do klasztoru przybywa angielski franciszkanin Willhelm z Baskerville ze swym sekretarzem i uczniem Adso. W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie ma się odbyć ważne spotkanie o charakterze polityczno-religijnym na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Tuż przed przybyciem Willhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę... Reżyserem filmu jest Jean-Jacques Annaud.

"Imię Róży" - w sierpniu na dwóch płytach

Imię róży - okładka angielskiego wydania DVD

Dźwięk dostępny będzie w Dolby Digital 5.1 (napisy polskie, czeskie, angielskie; polska wersja lektorska - Dolby Digital Mono), zaś format obrazu to 1.85:1 szerokoekranowy (16:9) anamorficzny. Na krążkach znajdzie się spora kolekcja przetłumaczonych (polskie napisy) dodatków, m.in.:

- zwiastun kinowy

- komentarz reżysera

- film dokumentalny 'Podróż z reżyserem'

- wywiady z twórcami

- galeria zdjęć;

- filmy 'Z kart ksiażki na ekran', 'Imię Róży - najważniejsza produkcja filmowa', 'Życie mnicha w Średniowieczu'.