"Imprezowa" płyta DFI na AMD 790GX

W Sieci pojawiły się informacje na temat najnowszej płyty głównej firmy DFI o oznaczeniu LANParty JR 790GX-M2RS. Urządzenie bazuje na chipsecie AMD 790GX oferującym zintegrowany układ graficzny Radeon HD 3300.

Należąca do linii LANParty płyta LANParty JR 790GX-M2RS przeznaczona jest do współpracy z procesorami AMD w wersji AM2/AM2+. Jest to pierwsze urządzenie w ofercie firmy DFI, które zbudowane zostało w oparciu o chipset AMD 790GX (zintegrowana grafika Radeon HD 3300) współpracujący z mostkiem południowym SB750.

DFI LANParty JR 790GX-M2RS

DFI LANParty JR 790GX-M2RS

Sprzęt oferuje wsparcie dla technologii Hybrid CrossFire i CrossFireX - oddaje do dyspozycji użytkownika dwa sloty PCI-Express x16. Pozwala na komunikację z dyskami twardymi za pomocą sześciu złączy SATA 3.0 Gb/s oraz połączenie z Internetem przy wykorzystaniu gigabitowej karty sieciowej. Dźwięk zapewniany jest przez 8-kanałową kartę, natomiast obsługą pamięci zajmują się cztery sloty DDR2-1066. Warto również wspomnieć o czterofazowym, cyfrowym zasilaniu procesora, zastosowaniu kondensatorów MLCC, umieszczonych na płycie przyciskach "Power" i "Reset" oraz przyjaznych dla overclockerów technologiach ABS (Auto Boost System) i CMOS Reloaded.

Urządzenie powinno pojawić się na rynku pod koniec tego miesiąca. Niestety jego cena nie została podana.