Imprezy, imprezy - i po imprezach

Po odwiedzinach w kilku halach można było odnieść wrażenie, że jeśli urządzenie nie daje się wpasować w multimedialny łańcuch pokarmowy, w ogóle nie ma racji bytu. Był tylko pewien problem: skoro wszystko odtwarza pliki MP3, czym przyciągnąć użytkowników? Creative postanowiło na kwadratowy design połączony z feerią barw:

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Creative Zen Nano Plus - czy zmiecie z rynku iPoda nano?

Czy warto wspominać o 18 godzinach pracy na baterii AAA, 34 gramach masy, 1 GB pamięci? Raczej nie - to już standard.

Sieci z gniazdka

Obserwując tłumy na targach dało się dostrzec, gdzie warto było pójść, bo 1) rozdawane były bonusy, 2) na stoisku znalazły się wyjątkowo ciekawe eksponaty. Przykładem pasującym do opcji numer 2 było stoisko niemieckiej firmy devolo oraz podobne Netgeara, na których zaprezentowano urządzenia umożliwiające stworzenie sieci z wykorzystaniem kabli elektrycznych.

Podobne rozwiązania istniały już wcześniej, jednak po raz pierwszy udało się osiągnąć 200 Mb/s - tyle, ile w standardowym LAN-ie, ale bez kładzenia kabli! (patrz również artykuł: "200 Mb/s w gniazdku od firmy Netgear").

Origami po raz kolejny

Origami, czyli Ultra Mobile PC, to hit czy kit? Wyglądało na to, że odwiedzający CeBIT myśleli raczej o tym drugim. "Hybryda laptopa i PDA? Szkoda, że łączy wady obu rozwiązań: nie mieści się do kieszeni (laptop), jest ciężkie (ok. 0,8 kg, laptop), niewygodnie się je obsługuje bez klawiatury (PDA), podczas oglądania DVD działa zaledwie 1,7 godziny (laptop), ma być rozrywkowe, jednak koszty zakupu będą wysokie (PDA)" - to tylko część wad, które wymieniali ludzie oglądający Q1 na stanowisku Samsunga (patrz też artykuł: "CeBIT pod znakiem Origami")

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Origami Samsunga

Dużo większym zainteresowaniem gawiedzi cieszyło się stoisko Logitecha, który w tym roku świętował 25. urodziny. Firma rozdawała świecące na niebiesko przezroczyste gadżety, prezentowała słuchawki Logitech SilentSound, które są w stanie wytłumić do 22 decybeli i 92 procent zewnętrznych dźwięków, zestawy głośnikowe, myszy laserowe itd. A jeśli ktoś był na tyle odważny, by zrobić z siebie durnia, mógł zaśpiewać niemieckie karaoke i wygrać głośniki 5.1...

Zaszokować ceną

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Klucz USB w złotej obudowie

Kiedy brakowało pomysłów na zaszokowanie użytkownika, należało pójść w złoto i diamenty lub cegły: japońska firma zaprezentowała klucz USB o pojemności 1 GB z obudową z 14-karatowego złota. TrekStor natomiast - odtwarzacz MP3 w złocie z ekranem otoczonym diamentami.

Na razie nie wiadomo, czy model zostanie wprowadzony do sprzedaży. Nie można zapomnieć o maszynie Testa Mortari w obudowie z brazylijskiego drzewa różanego... (patrz artykuł: "CeBIT: złoty notebook i ceglany komputer")

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Najdroższy na świecie odtwarzacz MP3