Imprezy, imprezy - i po imprezach

Nowinki

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Samsung SCH-B600 - pierwszy telefon z aparatem o matrycy 10 Mpix

Z nowinek warto wspomnieć pierwszy na świecie telefonoaparat Samsunga z matrycą 10 Mpix (zoom optyczny - 3x) czy telefon z aparatem o matrycy 2 Mpix i dyskiem twardym o pojemności 8 GB. Oczywiście z wbudowanym odtwarzaczem plików MP3, AAC, AAC+, WMA, WAV i Ogg (patrz artykuł "8 GB w 'komórce' Samsunga").

Nie próżnował również BenQ. Choć na stoisku firmy najbardziej wyróżniały się projektory, uważny obserwator szybko dostrzegał gablotę z telefonami. A w niej np. model P51 z Windows Mobile 5.0, Skype, klawiaturą QWERTY, GPS-em i 128 MB pamięci. Cena? Nieznana. W sprzedaży od III kwartału 2006 roku. Tuż obok aparaty fotograficzne z serii Luxury, Elegance i Performance. Te najdroższe z matrycą 6 Mpix i możliwością rejestrowania wideo w rozdzielczości 640x480 (patrz artykuł: "CeBIT: 6 cyfrowych nowości Benq").

Uwagę przechodzących zwracała ściana Samsunga z telewizorami LCD i PDP. Zaprezentowano na niej klasyczne LCD od środka oraz największą na świecie plazmę o przekątnej 102 cali.

Imprezy, imprezy - i po imprezach

102 cale żywej plazmy Samsunga

Interesujący był projektor et20 Toshiby z wbudowanym napędem DVD, obsługą dźwięku przestrzennego i możliwością stworzenia obrazu o przekątnej 1,5 metra z odległości zaledwie 70 centymetrów. Cena: 1900 dolarów.

Imprezy, imprezy - i po imprezach

Bloguj z Nokią!

Na nietypowy pomysł wpadła Nokia, która obok urządzeń pokazała sposoby na ich zastosowanie. Mowa tu o pakiecie Lifeblog 2.0, dzięki któremu użytkownicy mogą łączyć w blogu zdjęcia, wideo i informacje na temat miejsca, w którym się znajdują. Wystarczy mieć telefon Nokia Nseries oraz komputer PC z odpowiednim oprogramowaniem.

Więcej na ten temat w wątku CeBIT 2006 oraz w fotoblogu na IDG.pl.

Co dalej?

Wydaje się, że obraz sytuacji jest jasny: kolejne lata pokażą nam, jak zaawansowana elektronika staje się nieodłącznym elementem naszego życia. Jednak Angela Merkel, kanclerz Niemiec, w trakcie otwarcia CeBIT-u wyraziła swe zaniepokojenie tym, że obywatele wykazują tak nikłe zainteresowanie największą tego typu imprezą na świecie. Chce ona, by prowadzony przez nią kraj wrócił do czołówki w branży IT.

A może po prostu bohaterowie są zmęczeni?