InAlbum - Czarodziej prezentacji multimedialnych

Jeżeli tworzysz często albumy i prezentacje z imprez okolicznościowych, bądź znudził ci się standardowy sposób prezentacji własnych zdjęć skorzystaj z InAlbum. Obszerne biblioteki szablonów, animacji, dodatków i efektów zawarte w tym programie pozwalają tworzyć naprawdę nietuzinkowe pokazy multimedialne.

Do pobrania:

InAlbum 4.0 Deluxe

InAlbum 4.0 Deluxe to rozbudowane narzędzie do tworzenia i publikacji albumów multimedialnych. Program ułatwia generowanie prezentacji ze zdjęciami, filmami czy muzyką, pozwala łączyć w jednym pliku różne formaty. Zebrane fotografie można prezentować w postaci pokazu slajdów, przygotować do druku a nawet stworzyć z nich film DVD, który użytkownik odtworzy na stacjonarnym odtwarzaczu.

Korzystanie z InAlbum ułatwiają obszerne zestawy różnych szablonów. Za ich pomocą stworzysz kolaże, dodasz do zdjęć różne tła, przyciski czy animacje. Wykorzystywane w pokazach obiekty, zarówno filmy, jak i materiały wideo można poddawać działaniu różnych filtrów i efektów, transformować ich wygląd za pomocą funkcji morfujących.

Do wykorzystania w albumach są również obszerne biblioteki przycisków, ramek i przejść. Bardzo łatwo odnaleźć potrzebne elementy - zestawy zostały podzielone na czytelne kategorie. Producent deklaruje, że InAlbum zawiera ponad 300 różnych szablonów i ponad 600 animacji, klipartów i klipów muzycznych. Kolejne można pobrać za darmo ze strony producenta.

W jednym pokazie mogą się znaleźć takie elementy, jak zdjęcia i filmy, animacje czy opisy tekstowe uzupełnione różnymi efektami. Można dodawać dźwięki, zarówno z plików na dysku, jak i nagrane bezpośredni w programie za pomocą mikrofonu, czy muzykę. InAlbum obsługuje pliki Flash, GIFy (także animowane), PNG i WMF. Gotową prezentację zapiszesz w postaci filmu wykorzystując między innymi takie formaty, jak AVI, MOV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, RealMedia, Flash Video, czy 3GP.

Opublikujesz ją na Facebooku, YouTube bądź serwisie InAlbum (do dyspozycji masz 100 MB przestrzeni). Prześlesz za pomocą e-maila, wgrasz na dowolny serwer FTP i wgrasz do urządzeń przenośnych jak IPhone, IPod, PSP czy telefony Android i Blackberry. Zapiszesz w HTMLu. Zapisana za pomocą programu płyta może być wyposażona w mechanizm autostartu.

Werdykt PC Worlda

Zalety

+ obszerna biblioteka szablonów, klipartów i dodatków

+ rozbudowany zestaw efektów

+ duże możliwości łączenia, zestawiania i opracowywania różnego rodzaju materiałów multimedialnych

Wady:

- brak polskiej wersji językowej

- miejscami mało intuicyjna obsługa

Bardzo dobry program do przygotowywania albumów, pokazów i prezentacji multimedialnych. Docenią go zarówno użytkownicy prywatni, jak i realizatorzy różnego rodzaju albumów i filmów okolicznościowych.

Za pomocą InAlbum wygenerujesz pliki wykonywalne, wygaszacze ekranu (z instalatorem), tapety. Przygotujesz prezentację do druku w formacie plakatu, pocztówki, naklejki czy etykiety na płytę CD. Wśród nowości znalazła się możliwość tworzenia pocztówek elektronicznych i kolarzy. Rozszerzono współpracę z serwisami społecznościowymi i urządzeniami mobilnymi

Interesującą opcją InAlbum jest możliwość zapisu prezentacji w postaci pliku filmowego DVD, VCD i SVCD i umieszczeniu jej na płycie. Wygenerowany w ten sposób materiał, uzupełniony o ładne i funkcjonalne menu można oglądać nawet na zwykłym telewizorze za pomocą stacjonarnego odtwarzacza.

Interfejs InAlbum jest przejrzysty i ładnie zaprojektowany. Początkującemu użytkownikowi może jednak sprawiać problemy. Niektóre funkcje uruchamia się w sposób mało intuicyjny. Brakuje również polskiej wersji językowej. Wariant testowy działa 15 dni i ma wbudowane ograniczenie liczby zdjęć, jaką może zawierać album.